Šodien, 16. jūlijā plkst. 11:00 kultūras ministrs Ints Dālderis Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB), K. Barona ielā 14, tiksies ar LNB jaunās ēkas projekta autoru Gunāru Birkertu.
Tikšanās laikā LNB direktors Andris Vilks iepazīstinās klātesošos ar ēkas tehnisko stāvokli un katram būs iespēja novērtēt, kādā stāvoklī ir darba telpas, kur lasītāji var strādāt ar bibliotēkas materiāliem, un kādos apstākļos tiek uzglabātas unikālas kultūrvēsturiskas vērtības.
 
LNB krājums pašlaik izvietots septiņās dažādās ēkās Rīgā un ārpus tās, taču neviena no pašlaik izmantojamām telpām nav būvēta bibliotēkas uzdevumiem. Piecās ēkās, kas pielāgotas bibliotēkas vajadzībām, konstatēta avārijas situācija, liels uguns nedrošības risks un neatbilstība krājumu glabāšanas, lasītāju darba apstākļu nodrošināšanas, mikroklimata un citiem starptautiski pieņemtiem standartiem.
 
Pēc tikšanās kultūras ministrs un LNB projekta autors dosies uz LNB būvlaukumu, lai novērtētu celtniecības progresu.
 
Par līdz šim paveikto un plānoto LNB būvniecības procesā klātesošos informēs kultūras ministrs Ints Dālderis, LNB jaunās ēkas projekta autors Gunārs Birkerts un "Nacionālās Būvkompāniju apvienības" padomes priekšsēdētājs Māris Saukāns.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Dace Vizule
LR Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67330254, 29192298