24. jūlijā Jāņa Baltvilka dzimšanas dienā tiks pasniegta Starptautiskā Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā un grāmatu mākslā, un notiks vairāki bērnu literatūrai veltīti pasākumi.
 
JRT notiks Baltvilka lasījumi
 
Mediju pārstāvjiem, kā arī visiem bērnu literatūras un lasīšanas veicināšanas interesentiem būs iespēja dzirdēt Stokholmas Starptautiskās bibliotēkas un tā sauktā "bērnu Nobela" – Astridas Lindgrēnes memoriālās balvas (ALMA) žūrijas vadītāja Larija Lemperta vērojumus par norisēm pasaules bērnu literatūrā, tiekoties Jaunā Rīgas teātra Mazajā zālē 24. jūlijā pulksten 11.00, kur notiks "Baltvilka lasījumi: bērnu literatūra 2009".
 
No pulksten 12.00 līdz 14.00. savus jaunākos darbus bērniem lasīs latviešu autori un tulkotāji. Mudīte Treimane iepazīstinās ar jauniem Astridas Lindgrēnes pasaku tulkojumiem, bet pērnā gada laureāte tulkotāja Maima Grīnberga – ar igauņu rakstnieka Andrusa Kivirekha prozu bērniem (tieši šis igauņu rakstnieks izgudrojis arī latviešu bērniem labi pazīstamo animācijas filmas varoni Loti no Izgudrotāju ciema). Lasījumos piedalīsies Juris Zvirgzdiņš, Inese Zandere, Kārlis Vērdiņš, Baņuta Rubesa, Māris Rungulis, Ieva Samauska.
 
Aicināti visi mazi un lieli lasītāji, ieeja brīva. Klausītāji saņems arī jaunāko "Zīlītes" numuru ar Māra Runguļa atmiņu stāstu "Viena diena kopā ar Jāni Baltvilku 2000. gada aprīlī".
 
 
Piemiņas brīdis I Meža kapos
 
Pulksten 15.00 Jāņa Baltvilka draugi, kolēģi un lasītāji aicināti uz piemiņas brīdi rakstnieka atdusas vietā I Meža kapos. Jau kļuvis par tradīciju dzimšanas dienā Jānim Baltvilkam atnest ne vien ziedus, bet arī dažus jaunus dzejoļus.
 
 
Baltvilka balvas pasniegšana
 
Žūrijas lēmums par diviem 2009. gada laureātiem latviešu oriģinālliteratūrā un grāmatu mākslā tiks paziņots Baltvilka balvas sarīkojumā Jaunā Rīgas teātra (JRT) pagalmā 24. jūlijā plkst. 18.00. Tajā piedalīsies JRT aktieri, bērnu literatūras stundu teātra pagalmā vadīs savādais skolotājs Kaspars Znotiņš, bet viņa nemierīgā klase būs Guna Zariņa.
 
 
Baltvilka balvas sarīkojumā – Andra Dzenīša dziesmu pirmatskaņojums
 
Kopš 2006. gada LBJLP sadarbībā ar latviešu komponistiem veido jaunu oriģināldziesmu ciklu bērniem "Meža dziesmas“ ar Jāņa Baltvilka dzeju – muzikālu veltījumu Jānim Baltvilkam, Meža cilvēkam. "Meža dziesmu" kolekcijā ir jau 10 Ērika Ešenvalda, Valta Pūces un Georga Pelēča darbi.
Baltvilka 65. dzimšanas dienā Jāņa Baltvilka zaļā dzeja un valodas skaņu spēles pirmoreiz skanēs Andra Dzenīša mūzikā. Ciklu "Piņķerīgas dziesmiņas" atskaņos Laura Grecka (mecosoprāns), Uģis Krišjānis (klavieres), Andis Klučnieks (flauta), Jānis Retenais (tuba).
 
 
Literārs ceļojums "Ar grāmatu dabā"
 
Dabas un grāmatas draudzības ceļojums notiks 25. jūlijā. Šoreiz bērni un vecāki dosies uz Ķemeru Nacionālā parka Dunduru pļavām, kur tek Slampes upīte – reiz tā bija pārvērsta par lielu, taisnu grāvi, bet tagad atkal ir īsta, līkumota upīte. Par Slampes upītes un Dunduru pļavu pārvērtībām, augiem, putniem un dzīvniekiem stāstīs ornitologs Jānis Ķuze un botāniķis Ivars Kabucis. Notiks zaļo gudrību konkursi, Līčloču Lasījumi un Zīmēšana Zaļā Zālē, saruna par Jāņa Baltvilka dabas vērojumiem netālajā Smārdē – dzejnieka dzimtajā pusē, Džūkstes pasaku stāstīšana, smukuma gādāšana trim raganām no Tukuma un Dabiskā Dziedāšana Draugiem. Kā allaž, ceļojumā piedalīsies rakstnieki un mākslinieki – Baltvilka balvas laureāti un "Vides filmu studijas" filmēšanas grupa. Sižetu par braucienu LTV raidījumā "Vides fakti" varēs redzēt augustā.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Jauja
Programmas "Baltā Vilka grāmatas" kopvede
Tālr.: 29792178