Rīga, 8. jūl., LETA. Lai koordinētu sadarbību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jomā, reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns (TP) ir izveidojis nozares ekspertu padomi, aģentūru LETA informēja ministra preses sekretāre Dace Kārkliņa.
Lai nodrošinātu iedzīvotājiem un uzņēmējiem efektīvu valsts un pašvaldību pakalpojumu pieejamību, būtiski ir mērķtiecīgi izmantot informāciju tehnoloģiju sniegtās iespējas. Šajā procesā svarīga ir aktīva nozares ekspertu iesaiste, lai kopīgi varētu atrast labākos risinājumus, norāda ministrs Zalāns.
 
Lai nodrošinātu ciešāku sadarbību ar IKT nozares ekspertiem, ministrs ir noslēdzis sadarbības memorandus ar Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociāciju (LIKTA) un Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociāciju (LATA). Sadarbības koordinācijai memorandi paredz IKT nozares ekspertu padomes izveidi.
 
LIKTA darbam ekspertu padomē ir deleģējusi asociācijas prezidenti Signi Bāliņu, Evu Butāni, kas LIKTA valdē pārstāv informāciju tehnoloģiju klasteri, Juri Gulbi, kas LIKTA valdē atbild par efektīvas e-pārvaldes jautājumiem, LIKTA viceprezidentu programmatūras un IT nozares jautājumos Sandi Kolomenski un LIKTA darba grupas priekšlikumu valsts pārvaldes efektivitātes uzlabošanai, izmantojot IKT iespējas, vadītāju Armandu Magoni. LATA darbam padomē izvirzījusi Gunti Kalniņu un Eviju Taubi.
 
Pirmā IKT nozares ekspertu padomes sēde notiks šodien plkst. 16 Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā (Rīgā, Lāčplēša ielā 27). Sēdē paredzēts diskutēt par elektronisko parakstu un elektronisko identifikācijas karšu ieviešanu, kā arī par risinājumiem ģeotelpisko datu apritei.
 
 
Emīlija Kozule LETA
Copyright © LETA