Ņujorka, 17. jūn., LETA--REUTERS. Sociālais tīkls "Twitter.com" kļuvis par skatuvi digitāli literārai spēlei, kurā par pamatu izmantots īru rakstnieka Džeimsa Džoisa meistardarbs "Uliss".
Divi romāna entuziasti - videospēļu dizainers Ians Bogosts no Džordžijas Tehnoloģiju institūta un viņa kolēģis Ians Makartijs - vēlējušies izmantot vietni kulturāli interesantākā veidā, nevis tikai kā pakalpojumu, kas ļauj tā lietotājam sūtīt 140 zīmju garus ziņojumus, tāpēc viņi nolēmuši tajā atveidot veselu romāna nodaļu.
 
Abi izvēlējušies 10. nodaļu, kurā savijas 19 dažādu personāžu dzīves, tiem soļojot cauri Dublinas centrā savās ikdienas darīšanās.
 
Bogosts un Martijs reģistrējuši 54 romāna personāžus kā sociālā tīkla "Twiter" lietotājus un adaptējuši izvēlēto nodaļu 140 zīmju garu pirmās personas izteikumu formātam, izmantojot šim mērķim speciāli radītu programmu, lai automatizētu darbību.
 
16.jūnijā - dienā, kad norisinās romāna darbība un "Ulisa" fani svin Blūma dienu, kas nosaukta tā galvenā varoņa Leopolda Blūma vārdā, - visi šie personāži nosūtījuši ierakstus par to, ko viņi dara romāna noteiktajā brīdī.
 
Kā pavēstīja Bogosts, viss darbojās labi, lai gan pāris tehnisku aizķeršanos dēļ daži personāži nevarēja piedalīties. "Domāju, ka, savienojot šos gadsimtu vecos personāžus ar modernajām tehnoloģijām, šis projekts parāda (vietni) "Twitter" jaunā gaismā. Šāds vietnes literārs izmantojums noteikti ir dzīvotspējīga un interesanta alternatīva."
 
 
LETA REUTERS
Copyright © LETA