22. novembrī Limbažu Bērnu bibliotēka sadarbībā ar Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāta Programmu vadības nodaļas Net-Safe projekta vadītāju Lieni Kalnu un Hotline projekta vadītāju Agnesi Kriķi aicināja Limbažu 3. vidusskolas skolēnus uz nodarbībām par drošību internetā.
Pārrunājām dažādus jautājumus: vai pieauguša vīrieša uzmākšanās nepilngadīgiem zēniem, izmantojot fiktīvu meitenes profilu internetā, ir krimināli sodāma rīcība; kā jārīkojas, dodoties uz tikšanos ar interneta draugu; vai bērns padomā, pirms raksta savus identitātes datus tīmeklī; kā izvairīties no personas datu izmānīšanas, vai zina kiberterorizēšanas sekas un par kādiem materiāliem vai pārkāpumiem jāziņo.
 
Tā kā internets ir vieta, kur teju visbiežāk parādās bērna tiesības aizskaroša informācija, ar skolēniem pārrunājām, ka nevajadzētu atvērt datnes, kas saņemtas caur elektronisko pastu vai tūlītējo ziņojumapmaiņu, un kā pazīt noziedznieku izmantotās metodes, jo ne visi čatā ir patiesi un ar labiem nodomiem.
 
Nodarbību noslēgumā skolēni saņēma atstarotājus un uzlīmes Sērfo droši! Ziņo par pārkāpumiem internetā! www.drossinternets.lv.
 
Izglītojošās nodarbības organizēšanā mūs atbalstīja Limbažu 3. vidusskolas direktora vietniece Daiga Rudzīte. Paldies!
 
 
Informāciju sagatavoja:
Ilze Putniņa
Limbažu Bērnu bibliotēkas galvenā bibliogrāfe
Tālr.: 64070727
E-pasts: putnina@elimbazi.lv
http://lbb.elimbazi.lv/