Piektdien, 26.jūnijā, plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mazajā zālē K. Barona ielā 14, 5. stāvā, tiks atklāta Sietlas Vašingtona Universitātes bibliotēkas izstāde Amerikas baltiešu kopiena.
Amerikas baltiešu kopienas izstādes projekts ir veidots, lai dokumentētu Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopienas dzīvi Vašingtonas štatā. Pusotru gadu Vašingtona Universitātes bibliotēka strādāja pie projekta dokumentējot to cilvēku stāstus, kuri emigrējuši no Baltijas valstīm uz Klusā okeāna ziemeļrietumu piekrasti. Projekta rezultātā izveidota izstāde, kurā redzamas fotogrāfijas un lasāmas intervijas. Fotogrāfiju autore ir pazīstamā amerikāņu fotogrāfe Mērija Randleta. Viņas darbi ir atrodami galvenajos Amerikas muzejos un privātajās kolekcijās. Izstāde stāsta par 30 cilvēku dzīvi - 10 latviešiem, 10 igauņiem un 10 lietuviešiem.
 
Izstāde izveidota ar Lietuvas un Latvijas Fonda privātu atbalstu.
 
Ar Vašingtona Universitātes bibliotēkas Skandināvijas nodaļas atbalstu izstāde bija skatāma Amerikā Sietlā, kā arī mūsu kaimiņvalstī Lietuvā.
 
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā izstāde Amerikas baltiešu kopiena būs apskatāma līdz 15.jūlijam. Pēc tam izstāde ceļos tālāk uz Igauniju.
 
Noslēdzoties projektam izstāde glabāsies Sietlas Vašingtona Universitātes speciālajā kolekcijā.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Inta Dubovska
Baiba Prikule
LNB Izstāžu nodaļa
Tālr.: 67287459