8.septembrī svinot latgaliešu dzejnieces Marijas Andžānes simtgadi, Rēzeknes augstskola (RA) sadarbībā ar Krāslavas rajona Šķaunes pagasta bibliotēku izsludinājusi logo konkursu "Marijai Andžānei -100", aģentūru LETA informēja RA Humanitāro un juridisko zinātņu fakultātes Filoloģijas katedras vadītāja docente Ilga Šuplinska.
Konkursa dalībniekam vecumā no 10 līdz 25 gadiem melnbaltā vai divu krāsu logo skicē jāiekļauj savs skatījums uz Marijas Andžānes lomu un nozīmi latgaliešu literatūras kontekstā.
 
Logo zīmējumam klāt jāpievieno arī neliels apraksts, skaidrojot un pamatojot izvēlēto simboliku, elementus logo. Atsevišķā aploksnē jāpievieno ziņas par logo skices autoru - vārds, uzvārds, vecums, adrese un kontakti.
 
Konkursa darbus ar norādi Marijas Andžānes logo konkursam līdz šā gada 8.augustam jāiesūta Šķaunes bibliotēkai vai RA Humanitāro un juridisko zinātņu fakultātes Filoloģijas katedrai.
 
Kā informēja Šuplinska, idejas radošajam darbam var smelties, ne tikai lasot dzejnieces grāmatas vai apmeklējot dzejnieces memoriālo istabu Šķaunē, bet arī klausoties latgaliešu mūziķa, kurš sevi dēvē par Sovvaļnīku, dziesmas ar Andžānes vārdiem.
 
Konkursa uzvarētāji tiks apbalvoti šā gada 12.septembrī Šķaunē, kur notiks Marijas Andžānes atceres pasākums. Labākos konkursam iesūtītos darbus plānots nodrukāt un izmantot kā dzejnieces darbīgā mūža un memoriālās istabas vizītkarti.
 
"Andžāne ir viena no izcilākajām latgaliešu dzejniecēm gan pirmās Latvijas laikā, gan trimdā. Viņas pirmo dzejas grāmatu "Reits" uzskata par pirmo, kurā mēģināts ievērot Pētera Stroda latgaliešu pareizrakstības nosacījumus. Trimdā publicētas divas grāmatas - "Caur dvēseles prizmu" un bērnības atmiņu tēlojuma krājumu "Izejas punkts"," sacīja Šuplinska.
 
 
Einārs Dervinieks LETA
 
Copyright © LETA