2012. gada 8. martā plkst. 17.30 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā (Rīgā, Rūpniecības ielā 10) notiks Šveices mākslinieka Ērika J.Grūbela personālizstādes "Impresijas" atklāšana.


"Mākslai vienmēr vajag

iepriecināt cilvēku."

/Ēriks J.Grūbels/


Mākslinieks dzimis 1941. gada 14. maijā Glarusas kantonā Šveicē.

Pēc vidusskolas absolvēšanas ir strādājis tekstilfabrikā, pastā un uzņēmumā "Šveices dzelzceļš".


Pēc Šveices Policijas akadēmijas absolvēšanas daudzus gadus ir strādājis policijā dažādos amatos.


Kopš 1996. gada Ēriks J. Grūbels ir pensionēts policijas ierēdnis.

No 1997. gada viņš dzīvo Latvijā. Trīs gadus mācījies glezniecību pie Birutas Stafeckas, bet kopš 2006. gada Ēriks J.Grūbels darbojas mākslinieka, pedagoga Jura Ģērmaņa dibinātā Tautas glezniecības studijā "Grīva".


Gleznotājs Juris Ģērmanis raksturo mākslinieku Ēriku J.Grūbelu sekojoši:

"Ēriks Grūbels sāka nodarboties ar glezniecību jau brieduma gados kā izveidojusies personība ar savu raksturu un dzīves pieredzi.


Ja viņš ko dara, tad dara to pa īstam, tā arī gleznošana ir izvērtusies par viņa galveno aicinājumu. Ēriks Grūbels tic savai intuīcijai, gleznojot viņš izpaužas, izliekot visu savu brāzmaino temperamentu. Nu jau daudzus gadus darbojoties, pamazām sāk izkristalizēties Ērika Grūbela kompozicionālie principi, viņam raksturīgais krāsu salikums. Sarkanais, zaļais, oranžais un zilais dažādās kombinācijās. Viņa gleznu motīvi ir ainavas un klusās dabas - dažādi priekšmeti - vāzes, krūzes, podi, pudeles un ziedi, kas patiesībā ir tikai iemesls kompozicionāliem meklējumiem.


Mākslinieks domā arī par glezniecības teorijas jautājumiem, seko mākslas žurnālos izteiktiem padomiem, cenšas izprast likumības pakļaujot tās savai kompozīcijas izjūtai un izpratnei.


Ēriks Grūbels labprāt rīko savu darbu izstādes, jo tas ļauj pašam kopumā redzēt un izvērtēt sasniegto un iepazīstināt skatītājus ar to.


Ēriks Grūbels aktīvi darbojas Tautas glezniecības studijā "Grīva", kur ar savu temperamentu un aktivitāti ienes radošu garu un apvieno kolektīvu."


Personālizstādes:
1999. gadā - "Ave Sol" zālē;

2003. gadā - Melngalvju namā;

2005. gadā - Šveices apgādā "BaltArt Verlag";

2006. gadā - Latvijas Akadēmiskajā bibliotēkā;

2008. gadā - Valmieras Valsts ģimnāzijas galerijā;

2008. gadā - muzejā Aizputē;

2008. gadā - Kazdangas kultūras namā;

2008. gadā - novada muzejā "Bücheler Huus" Klotenā, Šveicē;

2009. gadā - Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā;

2011. gadā - Kultūras un mākslas centrā "Ritums".


Pasākumu organizē LU Akadēmiskā bibliotēka, Šveices lasītava RĪGA, Šveiciešu biedrība Baltijā sadarbībā ar Šveices Konfederācijas vēstniecību.


Pasākums notiks latviešu un vācu valodā.