Amerikāņu rakstnieks Maikls Tomass kļuvis par Starptautiskās IMPAC Dublinas literatūras balvas ieguvēju.
Sacenšoties ar citiem 145 darbiem, ko balvai ik gadu izvirza publiskās bibliotēkas, Tomass ieguvis 100 000 eiro (70 280 latu) vērto balvu par savu debijas romānu "Man Gone Down". Šogad nominantu izvirzīšanā piedalījušās 157 bibliotēkas no 41 valsts.
 
Romāns "Man Gone Down" vēsta par kādu melnādainu vīrieti no Bostonas, kuram četrās dienās jāspēj nopelnīt pietiekami daudz naudas savas ģimenes apvienošanai. "Mēs tā arī nekad neuzzinām viņa vārdu. Taču Maikla Tomasa spīdošās debijas "Man Gone Down" afroamerikāņu galvenais varonis paliks ar lasītājiem uz ilgu laiku," atzinuši žūrijas locekļi. "Viņš uzkavējas mūsu prātos, pateicoties rakstnieka valdzinošajai balsij un pārsteidzošajam skatījumam."
 
Iepriekšējos gados balvu, ko var iegūt jebkurā valodā rakstīts romāns, ja vien tas ir tulkots angļu valodā, saņēmis arī libāniešu izcelsmes kanādiešu rakstnieka Ravi Heidža darbs "De Niro`s Game", norvēģu rakstnieka Pēra Petešona romāns "Out Stealing Horses" un īru rakstnieka Kolema Tobina darbs "The Master".
 
1996.gadā ieviestā Starptautiskā IMPAC Dublinas literatūras balvas prēmija ir vienīgā, kas pārsniedz Nobela prēmijas apmēru.
 
 
LETA AFP
 
Copyright © LETA