Trešdien, 17. jūnijā plkst. 16.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) K.Barona ielā 14 tiks atklāta iespieddarbu izstāde „Lietuvas vārda tūkstošgade”. Nozīmīgā ekspozīcija sagatavota ar mērķi iepazīstināt Latvijas sabiedrību, lietuviešu kopienu Latvijā un bibliotēkas viesus ar šo Lietuvai tik svarīgo datumu – 2009. gadā aprit tūkstoš gadi kopš senajās hronikās pirmo reizi minēts Lietuvas vārds.
Ekspozīcijā apskatāmi iespieddarbi, kas izdoti no 1998 līdz 2009. gadam un finansēti Lietuvas tūkstošgades svinību projekta ietvaros. Pavisam izdoti vairāk kā 300 iespieddarbu par Lietuvas vēsturi, kultūru, mūziku, mākslu un etnogrāfiju. Izstādē „Lietuvas vārda tūkstošgade” eksponētas vairāk kā 200 grāmatas, plakāti un bukleti, kas raksturo Lietuvu.
 
Cilvēces vēsturi var iedalīt aizvēsturiskajā un vēsturiskajā posmā. Aizvēsturiskais posms ir garš periods, par kuru nav rakstītu avotu, un informācija iegūstama vienīgi no arheoloģiskiem, etnogrāfiskiem un antropoloģijas pētījumiem. Zināšanas par vēsturisko posmu ir atrodamas rakstītos informācijas avotos, hronikās, kur atainoti vēsturiski notikumi un minēti kaimiņi. Tā kādas attālas Vācijas pilsētas Kvedlinburgas hronikā, Harca kalna pakājē, 1009.gadā pirmo reizi minēts Lietuvas vārds. Šī pirmā rakstītā liecība apstiprina, ka Lietuva šajā laikā jau bija pazīstama, un paver Lietuvai vārtus uz pasauli.
 
Izstāde „Lietuvas vārda tūkstošgade” ir atceļojusi no Lietuvas Nacionālās bibliotēkas un ir iekļauta ilgtermiņa kultūras sadarbības programmā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku. Izstādi Rīgā atklās Lietuvas Republikas vēstnieks Latvijā Antans Vaļonis un LNB direktors Andris Vilks. Izstāde būs apskatāma no 17. jūnija līdz 15. jūlijam.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Lietuvas Nacionālā bibliotēka
 
Plašāka informācija:
Anda Lamaša
LNB Izstāžu nodaļa
Tālr.: 67287459, 26373917
www.lnb.lv