2009. gada 18. jūnijā plkst. 14.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā Brīvības ielā 49/53, 7. stāvā tiks atvērts Sibīrijas latviešu dziesmu ieraksts CD/DVD formātā, ko sadarbībā ar latviešu folkloras zinātājiem izdevusi mūzikas ierakstu izdevniecība Upe tuviem un tāliem.
Izlasē apkopots Sibīrijas latviešu saglabātais mantojums - dziesmas, rotaļas un danči, kas ierakstīti Sibīrijas latviešu ciemos. Audiodiskā ir 52 melodijas, bet videodiskā – ap 120, kopējais skanējuma laiks ir gandrīz 6 stundas.
 
Sibīrijas latviešu vēsture no pirmajiem tautiešiem, kas Sibīrijā nokļuva katordznieku gaitās un vēlākajiem izceļotājiem, kas uz Sibīriju devās brīvprātīgi, līdz pēdējam izsūtījumu vilnim 20. gadsimta vidū mērāma vismaz divu gadsimtu garumā. Mūzikas izdevniecības Upe tuviem un tāliem direktore Iveta Mielava atzīst, ka jaunais ieraksts ir „stāsts par vērtībām un reizē cieņas apliecinājums latviešiem, kas savu valodu turējuši dzīvu, gadu simtiem esot tāltālu no mājām. Latviešu valoda tīra un kopta dzīvo Sibīrijā joprojām”.
 
Darbs izdots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, savukārt Edgara Jansona vadītā LSF HOLDINGA sniegtais ziedojums ierakstu ļaus dāvināt visiem interesentiem Sibīrijā.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Daina Ģeibaka
Rīgas Centrālās bibliotēkas Publicitātes nodaļas vadītāja
Tālr.: 67607562