2009.gada 16. jūnijā Rīgas Centrālajā bibliotēkā valsts aģentūras „Kultūras informācijas sistēmas” (KIS) direktors Armands Magone un Naudas plānošanas centra (NPC) vadītāja Signe Bierande svinīgi parakstīs memorandu, kas paredz nodrošināt abu organizāciju ilgtermiņa sadarbību uz zināšanām balstītas sabiedrības attīstības veicināšanā.
Dokumenta mērķis ir, izmantojot bibliotēku kā mūsdienīgu, tehnoloģiski nodrošinātu un sabiedrībai atvērtu institūciju resursus, veicināt sabiedrības izpratni un izglītot iedzīvotājus personīgā budžeta plānošanas jautājumos, skaidrot Latvijas finanšu tirgū pieejamo finanšu pakalpojumu būtību, sniegt iedzīvotājiem informatīvu palīdzību un konsultācijas finanšu krīžu situācijās.
 
Noslēgtās sadarbības ietvaros NPC un tā finansiālie atbalstītāji – GE Money Bank un If Latvia -  Latvijas bibliotēkām dāvinās informatīvus materiālus „Naudas plānošanas centra ABC”, un Latvijas reģionos tiks rīkots bezmaksas semināru cikls „Personīgā budžeta pārvaldīšana pārmaiņu laikā. Kā plānot, saglabāt un vairot naudu” bibliotekāriem, lai viņi efektīvāk sagatavotos konsultatīvam darbam ar bibliotēku apmeklētājiem – sniegt informatīvu palīdzību un skaidrot par sabiedrībai pieejamajiem rīkiem finanšu veselības uzlabošanai.
 
Bezmaksas semināru cikls „Budžeta pārvaldīšana pārmaiņu laikā. Kā plānot, saglabāt un vairot naudu” sāksies šā gada 17.jūnijā Preiļu galvenajā bibliotēkā. Semināra laikā bibliotekāriem, sociālajiem darbiniekiem un ikvienam citam interesentam, kurš vēlas rūpēties par savu un savas ģimenes budžetu, NPC eksperti piedāvās konkrētus rīkus un sniegs praktiskus padomus, kā:

- apgūt efektīvus naudas plānošanas un uzkrāšanas veidus,

- apzināt iespējas, kur ietaupīt,

- nenonākt parādu jūgā,

- pasargāt sevi no neparedzētiem izdevumiem,

- psiholoģiski pielāgoties jaunajai situācijai, kad dažkārt naudas vairs visam nepietiek.

Piedaloties brīvprātīgajiem, semināra ietvaros demonstrēs, kā saņemt un izmantot bezmaksas budžeta plānošanas programmu „Naudas kontrolieris” mobilajā telefonā.
 
 „Viens no v/a KIS īstenotā projekta „Trešais tēva dēls” uzdevumiem ir veicināt informācijas tehnoloģiju izmantošanu bibliotēkās pēc iespējas noderīgākā veidā. Sadarbība ar NPC ļauj mūsu valsts iedzīvotājiem bibliotēkās, izmantojot bezmaksas internetu, uzzināt par iespējām plānot savus naudas līdzekļus, tādējādi pasargājot sevi un savu ģimeni sarežģītos ekonomiskos apstākļos. Informāciju bibliotēku apmeklētāji varēs saņemt internetā vai no informatīvajiem materiāliem, bet bibliotekāri, pateicoties šim bezmaksas semināram, jutīsies drošāk, iesakot NPC izstrādātos instrumentus,” skaidro Armands Magone, v/a KIS direktors.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Ilma Elsberga
v/a “Kultūras informācijas sistēmas” sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 7844902; 29119713
www.kis.gov.lv