10.jūnijā plkst.18.00 Jūrmalas pilsētas muzejā, Tirgoņu ielā 29, notiks Nikolaja Drozdovska jubilejas izstādes "Ar cerību no Čehijas" atklāšana.
Izstāde sniegs pārskatu par mākslinieka daiļrades attīstību daudzu gadu desmitu garumā. Nikolajs Drozdovskis piedalās izstādēs Latvijā un ārzemēs kopš 1969.gada un galvenie viņa daiļrades virzieni ir glezniecība uz papīra jauktajā un akrila tehnikā, oriģinālgrafika, plakāts, monumentāli dekoratīvi darbi, kā arī interjera projekti un to realizācija. Jubilejas izstādē būs skatāmi ap 60 dažādu gadu un žanru darbi – ainavas, portreti, klusās dabas. Latvija un Čehija ir tās zemes, kurās mākslinieks strādā. Lielākā daļa darbu tomēr gleznoti Čehijā, kur pie draugiem pavadītas daudzas vasaras.
 
Nikolajs Drozdovskis dzimis 1939.gadā, Rīgā, bet mākslinieka pastāvīgā dzīves vieta ir Priedaine Jūrmalā. Absolvējis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu(1961) un Latvijas Valsts mākslas akadēmiju(1970). Latvijas Mākslinieku savienībā iestājies 1973.gadā. Piedalījies Starptautiskajos monumentālās mākslas semināros Seņežā pie Maskavas(1981,1987). 2003.gadā mākslinieks saņēmis Masarika Mākslas akadēmijas godalgu(Prāga), kā arī Eiropas Mākslas apvienības Eiropas godalgu par daiļradi(Prāga – Brisele).
 
Mākslinieka darbi atrodas Latvijas Kultūras ministrijas, Latvijas Mākslas fonda, Jūrmalas pilsētas muzeja kolekcijās, kā arī daudzās privātkolekcijās Latvijā, Čehijā, ASV, Kanādā, Francijā, Beļģijā, Somijā, Austrijā, Itālijā, Vācijā, Lielbritānijā.
 
Nozīmīgākās individuālās izstādes - dekoratīvās glezniecības izstāde Jūrmalas vēstures un mākslas muzejā(1982), eļļas pasteļu izstāde par Čehoslovākiju Latvijas Nacionālajā operā(1984), monumentāli dekoratīvās mākslas darbu un plakātu izstāde Kinoamatieru namā Rīgā(1985), pasteļu un akvareļu izstāde Československo Latvijas Nacionālajā bibliotēkā(1988), 50-gadu dzīves un 20-gadu daiļrades jubilejai veltītā personālizstāde Republikas Zinību namā(1989), glezniecības uz papīra izstāde Latvijas Mākslinieku savienības galerijā(1999).
 
Kopā ar dzīvesbiedri, mākslinieci Baibu Māzeri rīkojis izstādes Latvijā un Čehijā, kā arī piedalījies daudzās grupu izstādēs Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Francijā, Čehijā.
 
Nikolaja Drozdovska izstāde "Ar cerību no Čehijas" Jūrmalas pilsētas muzejā skatāma līdz 28.jūnijam.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Baiba Māzere
Latvijas Mākslinieku savienības biedre
 
Copyright © LETA