Rīga, 1.jūn., LETA. No šodienas līdz 6.jūnijam Rīgā notiks dažādi pasākumi, kas būs veltīti Rīgā dzimušā un pasaulslavenā filozofa sera Jesaja Berlina 100 gadu jubilejai, aģentūru LETA informēja "Sorosa fonda - Latvija" pārstāvji.
Jubilejas nedēļas laikā Rīgā notiks konference, tiks atklāta izstāde, notiks dokumentālās filmas seanss un vēl citi pasākumi.
Rīgā Berlina jubilejas nedēļā notiekošajos pasākumos tuvplānā tiks aplūkota un godināta Berlina dzīve un darbība, īpašu uzmanību veltot Berlina idejām un viņa agrīnajiem dzīves gadiem Rīgā no 1909.gada līdz 1915.gadam.
 
Berlina jubilejas nedēļā Rīgā notiks konference ar daudzu ievērojamu intelektuāļu dalību, publiska diskusija par liberālismu Latvijā, Oksfordas stila debates par nacionālismu un demokrātiju, Ginta Grūbes dokumentālās filmas par Berlinu pirmizrāde, kultūras vakars ar Annas Ahmatovas dzejas lasījumiem un Berlinam veltītas izstādes atklāšana Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB).
 
Jubilejas nedēļas noslēgumā Berlina dzimšanas dienā, 6.jūnijā, LNB dāvinājumā saņems Berlina krūšutēlu, ko izgatavojis mākslinieks Entonijs Stouns.
 
Berlina simtgades pasākumos piedalīsies starptautiski atzīti domātāji, filozofi un vēsturnieki. Ikgadējo Berlina lekciju lasīs rakstnieks un akadēmiķis Timotijs Gārtons Ešs, pasākumos ar priekšlasījumiem uzstāsies arī Berlina redaktors Henrijs Hārdijs, rakstnieks Ians Buruma, filozofs Avišai Margalits, publicists Edvards Lukass un daudzi citi. Latvijas domātājus Berlina simtgades pasākumos pārstāvēs vēsturnieks Aivars Stranga, sociālantropologs Roberts Ķīlis, rakstnieks un akadēmiķis Nils Muižnieks un citi.
 
Berlina simtgadei veltītajos pasākumos piedalīsies arī eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kura ir Berlina simtgades goda patronese.
 
Ar Berlina jubilejas nedēļas pasākumu programmu ikviens interesents var iepazīties mājaslapā "ww.berlininriga.com", kur informācija ievietota gan angļu, gan latviešu valodā.
Sers Jesaja Berlins (1909-1997) bija Latvijā dzimis angļu filozofs. Pasaules atzinību viņš izpelnījies ar spēcīgu, izsmalcinātu liberālisma izklāstu un interpretāciju, spoži demonstrējot izcili asu prātu un dzirkstošu valodu.
 
Aila Ādamsone LETA
Copyright © LETA