Latvijas Interneta asociācijas "Net-Safe Latvia" Drošāka interneta centrs un Zelta Zivtiņa (ZZ) ir izveidojusi 10 video instrukcijas bērniem un jauniešiem par drošu interneta lietošanu datorā un mobilajā telefonā - "Dari virtuāli, domā reāli!".

Tajās apkopoti un izskaidroti nozīmīgākie draudi, ar kuriem ikviens var sastapties virtuālajā vidē. Instrukcijas var apskatīt un lejupielādēt Drošāka interneta centra un ZZ sociālo tīklu kontos, un no 7. februāra tās tiek izplatītas Latvijas skolās un bibliotēkās.


Ideja par video instrukcijām radās, Drošāka interneta centram veicot pētījumu "Moderno tehnoloģiju izmantojums un drošība internetā", kurā atklājās, ka aptuveni puse no Latvijas bērniem un jauniešiem līdz 18 gadu vecumam internetā ir saskārušies ar dažādiem apdraudējumiem, piemēram, emocionālu pazemošanu vai nepiedienīgiem piedāvājumiem. Tai pat laikā vidēji 45% aptaujāto joprojām uzskata, ka, lietojot internetu, nepastāv nekādu risku.


Pētījumā arī noskaidrojās, ka 62% bērnu un 37% jauniešu būtu ieinteresēti uzzināt kaut ko vairāk par jautājumiem, kas saistīti ar drošu interneta lietošanu, un vidēji 44% vēlētos, lai viņiem par to stāstītu skolā skolotāji vai klases audzinātāji. Arī gandrīz visi Latvijas skolotāji uzskata, ka ir nepieciešams izglītot bērnus par draudiem internetā.


Katra "Dari virtuāli, domā reāli!" video instrukcija ir veltīta noteiktai problēmai un tās risināšanai: "Ar internetu telefonā uzmanīgi", "Neliec internetā visu", "Neapzodz sevi", "Skaties, ar ko sazinies", "Sargā savus datus", "Izvairies no problēmām", "Neielaid svešos", "Sargi savu telefonu", "Domā, ko liec profilā" un "Netici visam, ko redzi".


Video instrukcijas savu pirmizrādi piedzīvoja 7.februārī Vispasaules Drošāka interneta dienā konferencē "Atklāsim digitālo pasauli kopā... un droši!". Šogad tās ietvaros tika rīkoti pasākumi, lai bērnus un jauniešus aicinātu kritiski izvērtēt interneta saturu, atbildīgi lietot jaunākās paaudzes tehnoloģijas un vecākus - savas atvases izglītot par iespējamiem riskiem internetā.


Lai skatītu video, klikšķiniet uz saites: http://www.youtube.com/user/saferinternetlv vai www.buzzpodium.lv/zeltazivtina.


Par Zelta Zivtiņu:

Zelta Zivtiņa (ZZ) ir pirmā priekšapmaksas mobilo sakaru karte Latvijā, kas jau 13 gadus klientiem nodrošina plašu augstākās kvalitātes telekomunikāciju pakalpojumu klāstu Tele2 tīklā par izdevīgāko cenu. Zelta Zivtiņa ir stabils līderis mobilo sakaru priekšapmaksas karšu segmentā ar lielāko - aptuveni 700 000 - klientu tīklu. ZZ jau vairākus gadus pēc kārtas ir arī viens no mīlētākajiem telekomunikāciju zīmoliem Latvijā. ZZ vienmēr ir atbalstījusi Latvijas jauniešus un ieguldījusi viņu talantu attīstībā. Nozīmīgākie pēdējo gadu projekti ir vērienīgākās skolēnu sporta un prāta spēles ZZ Čempionāts un ZZ Stipendijas jauniešiem. Plašāka informācija par ZZ pakalpojumiem pieejama mājaslapā www.zeltazivtina.lv un Tele2 klientu apkalpošanas centros visā Latvijā.

Ziņu sagatavoja:
Eva Mežīte
"Zelta zivtiņas" sabiedrisko attiecību konsultante
Tālr.: 26326981
Twitter.com/zeltazivtina
Facebook.com/zeltazivtina
Buzzpodium.lv/zeltazivtina
www.zeltazivtina.lv

Tagi: Internets, Drošība internetā, Video instrukcijas