Rīga, 26. maijs, LETA. Šodien Igaunijā, Pērnavas Jaunās mākslas muzeja izstāžu zālē, tiks atklāta Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas sagatavotā izstāde "Johana Kristofa Broces (1742-1823) Livonijas zīmējumu un aprakstu kolekcija Latvijas Akadēmiskajā bibliotēkā", aģentūru LETA informēja Latvijas vēstniecībā Igaunijā.
Ekspozīciju atklās Latvijas vēstnieks Igaunijā Kārlis Eihenbaums, Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere, direktores vietnieks digitalizācijas jautājumos un viens no šīs izstādes veidotājiem Valdis Mazulis, kā arī Broces Igaunijā izdotā sējuma "Estonica" darba grupas vadītājs profesors Raimo Pullats. Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Igaunijā un Pērnavas Jaunās mākslas muzeju.
 
Baltvācu pedagogs Broce ar lielu precizitāti apkopojis zīmējumus, kuros redzami Baltijas apdzīvoto vietu skati, pilsētu un lauku iedzīvotāju apģērbi, paražas, dažādas tehniskas ierīces, ģerboņi, zīmogi, monētas.
 
2006. gadā ievērojamā vēsturnieka profesora Raimo Pullata vadībā Igaunijā iznāca Broces enciklopēdisks izdevums "Estonica", kur 620 lappušu biezajā sējumā apkopoti Broces un Igaunijā dzīvojošo baltvācu vēsturnieku zīmējumi un komentāri igauņu un vācu valodā.
 
Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas veidotā ceļojošā izstāde ir bijusi apskatāma jau daudzās Igaunijas pilsētās, piemēram, Tallinā, Tartu, Kuresārē un Hāpsalu.
 
Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Igaunijā un Pērnavas Jaunās mākslas muzeju. Tā būs apskatāma līdz 30. jūnijam.
 
 
Lāsma Grundule LETA
Copyright © LETA