2009. gada 26. maijā plkst. 16:00 tiks svinīgi atklātas Latgales Centrālās bibliotēkas renovētās kāpņu telpas un lifts (no Saules ielas puses).
Kāpņu telpas renovācijas darbi un lifta izbūve tika veikti "Latgales Centrālās bibliotēkas telpu rekonstrukcijas projekta" 2. kārtas ietvaros. Latgales Centrālās bibliotēkas telpu rekonstrukcijas un paplašināšanas projekts tika iecerēts ar mērķi attīstīt visplašāko bibliotēkas pakalpojumu klāstu, nodrošināt bibliotēkas pakalpojumu pieejamību lietotājiem ar īpašām vajadzībām un atvieglot iekļūšanu bibliotēkā vecāka gada gājuma cilvēkiem, māmiņām ar mazuļiem u.c. apmeklētājiem. Projekta rezultātā Latgales Centrālā bibliotēka un tās apmeklētāji ir ieguvuši modernu panorāmas liftu, kas ļoti funkcionāli iekļaujas vēsturiskā Vienības nama kontekstā.

Projekta veiksmīga realizācija notika pateicoties piešķirtajiem Valsts investīciju līdzekļiem Vienības nama rekonstrukcijai, kā arī Daugavpils pilsētas domes līdzfinansējumam. Bibliotēkas kāpņu telpu renovācijai un lifta izbūvei tika piešķirti 140 000 Ls.

"Lifta šahtas izbūves" tehnisko projektu izstrādāja AS "Komunālprojekts", darbus veica SIA "Gādība".

Jau 27. maijā bibliotēka sāks apkalpot savus lietotājus ierastajā darba režīmā un būs ērti pieejama, jo tai tiks atjaunota vēsturiskā ieeja no Saules ielas puses.
 
 

Informāciju sagatavoja:
Jeļena Šapkova
Latgales Centrālās bibliotēkas direktore
Tālr.: 65426613