Rīga, 21. maijs, LETA. Ikvienam interneta lietotājam pieejamajā "letonika.lv" bibliotēkā tagad pieejamas jaunas latviešu autoru grāmatas, aģentūru LETA informēja sabiedrības "Tilde" mārketinga vadītāja Ilze Leimane.
Pirmo reizi internetā pilntekstā publicēts Jāņa Akuratera stāsts "Kalpa zēna vasara", Annas Brigaderes biogrāfiskais darbs "Dievs, daba, darbs" un luga "Sprīdītis", Vecā Stendera "Bildu ābice", Linarda Laicena dzejas krājums "Ho-Taī" un romāns "Kliedzošie korpusi", Zeiboltu Jēkaba romāns "Barons Bundulis", kā arī vairāki Raiņa oriģināltulkojumi.
 
Interneta bibliotēkas krājumā ievērojami papildināts arī Jāņa Ezeriņa un Rūdolfa Blaumaņa publicēto darbu klāsts.
 
"Letonika.lv" attīstības vadītāja Anita Vasiļjeva uzsvēra, ka interneta bibliotēka ir sevi attaisnojusi, jo kopš tās oficiālās atklāšanas janvāra sākumā latviešu literatūru "letonika.lv" krātuvē ir lasījuši vairāk nekā 4  000 apmeklētāju.
 
"Nozīmīgi ir tas, ka piedāvājam ne tikai ērtu pilnteksta lasīšanas iespēju, bet arī ļoti kvalitatīvu meklēšanas un teksta pārlūkošanas vidi. Ceru, ka jaunais pienesums literatūras bibliotēkā nokļūs pie latviešu literatūras lasītājiem un būs gan kā palīgs skolēniem un skolotājiem, gatavojoties eksāmeniem, gan kā labs drukāto grāmatu klāsta papildinājums ikvienā Latvijas bibliotēkā," sacīja Vasiļjeva.
 
Tagad latviešu literatūras bibliotēkā var lasīt jau 22 latviešu autoru pilntekstu darbu kolekcijas, 500 lugas, romānus, stāstus, noveles un dzejoļu krājumus.
 
Interneta bibliotēkā jau publicēti ievērojamāko latviešu literatūras klasiķu un mūsdienu autoru darbi - romāni, lugas, stāsti, noveles un dzejoļi. Publicēti visi Raiņa oriģināldarbi un gandrīz visa Rūdolfa Blaumaņa daiļrade. Literātu sarakstā ir tādi autori kā Austra Skujiņa, Jānis Poruks, Jēkabs Janševskis, Jānis Ziemeļnieks, Fricis Bārda, Gundega Repše un citi latviešu kultūrvēsturē nozīmīgi autori.
 
"Letonika.lv" ir portāls ar enciklopēdisku un tulkošanas informāciju par Latviju latviešu valodā. Tas ietver enciklopēdijas, daudzvalodu vārdnīcas, Latvijas attēlu kolekcijas, audio un video materiālus un tagad arī latviešu literatūru.
 
Portālu "letonika.lv" veido sabiedrība "Tilde".
 
 
Aila Ādamsone LETA
Copyright © LETA