Rīga, 20. maijs, LETA. 19. maijā Valsts prezidents Valdis Zatlers, viesojoties informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmumā "Microsoft", ar tā vadību pārrunājis nākotnes sadarbības projektus, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta Preses dienestā.
Zatlers tikās ar "Microsoft" izpilddirektoru Stīvu Balmeru.
 
Tikšanās laikā pārrunāti nākotnes sadarbības projekti, īpaši apspriežot darāmo IT vidē, lai saglabātu pasaules mazās valodas. Valsts prezidents atzīmēja, ka "mums ir ļoti svarīgi aizsargāt latviešu valodu, lai tā veiksmīgi dzīvotu internetā".
 
Prezidents pauda gandarījumu par to, ka tuvākajā nākotnē varētu parādīties jauni kopēji "Microsoft" un Latvijas projekti.
 
Sarunā piedalījās arī kultūras ministrs Ints Dālderis (TP) un Valsts prezidenta Valsts valodas komisijas pārstāvis, vienlaicīgi uzņēmuma "Tilde" vadītājs Andrejs Vasiļjevs.
 
Apmeklējot "Microsoft", Valsts prezidentam un delegācijai bija iespēja iepazīties ar uzņēmuma projektiem veselības aprūpes jomā, kā arī ar nākotnes "Microsoft" tehnoloģiju pētījumiem un inovatīviem risinājumiem.
 
Vēlāk Zatlers viesojās Bila un Melindas Geitsu fondā, kas Latvijā vairākus gadus atbalsta publisko bibliotēku attīstības projektu "Trešais tēva dēls". Projekts paredz Latvijas publisko bibliotēku attīstību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā, nodrošinot tās ar datoriem, programmatūru, tādējādi piedāvājot bezmaksas interneta pakalpojumus 874 pašvaldību publiskās bibliotēkās.
 
Valsts prezidents Latvijas bibliotēku apmeklētāju vārdā pateicās fonda prezidentei Silvijai Burvelai par fonda atbalstu. "19. un 20.gadsimtā galvenais kultūras centrs bija skolas. Tagad šo lomu ir uzņēmušās bibliotēkas. Tās ietekmē iedzīvotāju ieradumus un sniedz jaunas socializēšanās iespējas," akcentēja valsts vadītājs.
 
Burvela pateicās par Latvijas valdības iesaistīšanos šajā projektā un norādīja, ka Latvijas projekta rezultāti iedvesmo citas projektā iesaistītās valstis, piemēram, Vjetnamu un Bulgāriju. Fonda pārstāvji augstu novērtēja gan projekta īstenotāju komandas darbu, gan arī atzīmēja lielisko sadarbību tā īstenošanā ar bibliotekārēm un pašvaldību pārstāvjiem.
 
Valsts prezidenta kundze Lilita, turpinot iepazīšanos ar ASV pieredzi izglītības nodrošināšanā vājredzīgiem iedzīvotājiem, viesojās Sietlas vājredzīgo centrā "Lighthouse for the Blind".
 
 
Daiga Kļanska LETA
Copyright © LETA