Apgāds "Jumava", Rundāles pils muzejs un Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina uz preses konferenci, kas notiks š.g. 19. maijā plkst. 15.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās K. Barona ielā 14. Preses konference veltīta albuma "Rundāles pils" izdošanai.
I. Lancmanis uzsver, ka šī būs, iespējams, labākā grāmata par pilīm Eiropā. Pat Eiropas skaistākajai pilij Versaļai nav tik kvalitatīvi veidotu izdevumu, kā būs šis.

Preses konferencē piedalīsies grāmatas autors – mākslas un arhitektūras pieminekļu restaurēšanas speciālists, gleznotājs un vairāku grāmatu autors, Rundāles pils direktors Imants Lancmanis, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks, kā arī apgāda "Jumava" prezidents Juris Visockis.

Preses konferences laikā tiks atklāta arī LNB un Rundāles pils muzeja kopīgi veidotā grāmatu izstāde par Eiropas pilīm un muižām "Lielas un mazas, vienkāršas un greznas pilis un muižas", kurā tiks eksponēti LNB un Rundāles pils muzeja krātuvēs esošie materiāli, kā arī paša Imanta Lancmaņa rīcībā esošās grāmatas, kas atklāj burvīgākās Eiropas pilis. Izstāde LNB jaunajā izstāžu zāle būs apskatāma līdz 21. jūnijam.

Imants Lancmanis viesus cienās ar jauno Rundāles pils vīnu, kura oficiālā prezentācija notiks tikai Rundāles pils svētku ietvaros.

Albums ietver mākslas vēsturnieka Imanta Lancmaņa pētījumu par pils vēsturi un iekārtojumu, atklāj Rundāles pils likteni gadsimtu gaitā: pils no attāluma un tuvplānā, tās interjeri un apartamenti, aizkulises, kā arī parks, apkārtne un muzejs. Lancmaņa kunga devumu papildina ilggadējā pils fotogrāfa Inta Lūša bagātīgais foto materiāls un mākslinieces Ineses Hofmanes grāmatas noformējums. Albumā ietverti plaši skaidrojumi piecās valodās.

"Rundāles pils" albums izceļas ar tonālo glezniecības stilu un oriģinalitāti, kas ļauj apgāda "Jumavas" un I. Lancmaņa veikumu ierindot latviešu mākslas zelta klasikas rindās.

Pašlaik Rundāles pils ir Latvijas lielākais un nozīmīgākais baroka un rokoko stila arhitektūras un mākslas piemineklis, ko pamatoti dēvē par baroka un rokoko pērli arī ārpus Latvijas. Pēc statistikas datiem, Rundāles pils komplekss ir otrs apmeklētākais tūrisma objekts ārpus Rīgas (vidēji 140 tūkstoši tūristu gadā), bet tam līdz šim nav bijis sava reprezentatīva izdevuma ar fotoattēliem un informāciju par pils vēsturi un saimniekiem.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Loļa
Apgāda "Jumava" reklāmas projektu vadītāja
Tālr.: 7288104, mob. 28860324