21. maijā plkst. 10.00 darbu uzsāks Dienas aprūpes centrs bezpajumtniekiem un maznodrošinātajiem Katoļu ielā 57. Centrs ir Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas, Latgales priekšpilsētas izpilddirekcijas un Labklājības departamenta sadarbības auglis.
Jaunuzceltā centra trijos stāvos iekārtotas gan medicīniskās un sanitārās aprūpes telpas, gan telpas atpūtai un mācībām. Visas telpas ir piemērotas arī cilvēkiem, kas pārvietojas ratiņkrēslos. Lielāko daļu trešā stāva (123,5 m2) aizņem bibliotēka.

Dienas aprūpes centra bibliotēka ir Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) grāmatu izsniegšanas punkts, kurā strādā profesionāls RCB darbinieks. Izsniegšanas punkts Dienas aprūpes centrā ir otrais RCB un sociālas ievirzes iestādes sadarbības projekts. Kopš 2006. gada RCB grāmatu izsniegšanas punkts darbojas arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā.

Ideja par pašvaldības un bibliotēkas sadarbības projektu rīdzinieku sociālās labklājības jomā tapa Latgales priekšpilsētas izpilddirekcijā. Viena no nozīmīgākajām publiskās bibliotēkas funkcijām ir bez maksas sniegt informāciju par sociāliem jautājumiem ikvienam, kas to vēlas, tādējādi piedāvājot visu sociālo slāņu pārstāvjiem iespēju uzlabot savas dzīves kvalitāti. Dienas aprūpes centru apmeklēs cilvēki, kam šāda informācija ir īpaši nepieciešama.
 
Grāmatas un periodiskie izdevumi centra apmeklētājiem tiks sarūpēti no RCB krājuma. Daiļliteratūru un nozaru izdevumus, kā arī laikrakstus un žurnālus varēs ņemt uz mājām un lasīt uz vietas bibliotēkā. 

Bibliotēkā būs pieejami arī datori ar interneta pieslēgumu, un nepieciešamības gadījumā bibliotekārs sniegs padomus, kā labāk tikt pie vajadzīgās informācijas. Bibliotēka darbosies katru darbdienu no plkst. 11.00 līdz 17.00.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Daina Ģeibaka
Rīgas Centrālās bibliotēkas Publicitātes nodaļas vadītāja
Tālr. 67607562
www.rcb.lv