Piektdien, 22. maijā plkst. 13.00 Ances pamatskolas audzēkņiem būs iespēja tikties ar bērnu rakstnieku Juri Zvirgzdiņu. Šī tikšanās notiks Valsts Kultūrkapitāla fonda finansētā Ventspils bibliotēkas projekta "Rakstnieks lauku bibliotēkā" ietvaros. Projekta mērķis ir bagātināt Ventspils rajona kultūrvidi un celt bibliotēku pakalpojumu kvalitāti.
Literāts Juris Zvirgzdiņš bērniem raksta kopš astoņdesmitajiem gadiem. Radiofonā izskanējušas vienpadsmit raidlugas un izdotas vairāk kā desmit grāmatas. Viņa pirmā grāmata – piedzīvojumu romāns-pasaka "Reiz senos laikos Kurzemē" (1999) savaldzinājusi lasītājus un kritiķus un 2000. gadā ieguvusi Pavasara balvu par labāko oriģinālliteratūras darbu bērniem un arī Pastariņa prēmiju. Arī par nākamajiem darbiem bērniem autors saņēmis Literatūras balvas 2001., 2002. un 2005. gadā. Rakstnieks vedina uz pasauli palūkoties no cita skatupunkta un te lieti noder plīša lācītis Tobiass un Jāņtārpiņš, bebru ģimene un pēdējais pūķis, vai arī mazā konteineru meitenīte Rudīte, kas zina visu par datoriem un spekulē biržā internetā.

Zīmīgi, ka tikšanās ar literātu Juri Zvirgzdiņu Ancē notiek Jura Zvirgzdiņa grāmatu varonim Tobiasam nozīmīgā datumā – 22. maijā, kad rotaļu lāči svin savu vārda dienu, jo tā ir KALENDĀRĀ NEIERAKSTĪTO VĀRDU DIENA.
 

Informāciju sagatavoja:
Sandra Picalcelma
Ventspils bibliotēkas speciāliste darbā ar rajona bibliotēkām
Tālr.: 63627361
www.biblioteka.ventspils.lv