Šā gada 16. maijā no plkst. 19:00 līdz plkst. 24:00 Muzeju nakts ietvaros Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) aicina apmeklēt atraktīvu pasākumu kopumu "Visa dzīve man viens ceļojums". Šogad saistībā ar LNB 90to gadadienu Muzeju nakts dalībniekiem būs atvērta bibliotēkas centrālā ēka K.Barona ielā 14.
Muzeju naktī apmeklētājiem būs iespēja redzēt ne vien bibliotēkas krājumu par eksotisku un jau labi pazīstamu valstu vēsturi, politiku, kultūru un reliģijām, bet arī piedalīties dažādās aktivitātēs.
 
Kultūras pārbagātās, daudzdievības tradīcijām cauraustās, miermīlīgās un sadursmju pilnās Indijas noskaņās Muzeju nakts viesi varēs piedalīties jogas nodarbībās un paraugdemonstrējumos. Plkst. 23:00 visus priecēs Kamasūtras lasījumi. Būs iespēja arī novērtēt Japānas tuvplānus eiropieša skatījumā: suši, kimono, japāņu rotaļlietas, īpašo dabas pasauli Japānas dārzos, sacensības un vingrinājumus japāņu gaumē.
 
Eiropas kultūras cienītājiem – universālais franču "E": ēdiens, elegance, enciklopēdijas, kā arī Spānijas flamenko mūzika un interesanti fakti par Spāniju LNB elektroniskajos resursos. Ienāc, ieraugi, izbaudi un atgriezies!
 
Jaunākās periodikas lasītava piedāvās ielūkoties žurnālu pasaulē: cauri ikdienas pienākumiem uz laiku ārpus darba, sevis meklējumiem, atpūtai un hobijiem.
 
Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas kolekcijas piedāvās dažādu virtuālu klejojumu iespējas, tostarp atrast ziņas par savu dzimtu vai radiniekiem vēsturiskajos Latvijas izdevumos, kā arī uzzināt daudz interesanta par Latvijas sadzīvi, kultūru un politiku dažādos laika posmos.
 
Muzeju nakts dalībniekiem būs arī ekskluzīva iespēja nokļūt Grāmatu labirintā un ceļot pa to grāmatu tēlu sabiedrībā. Savukārt pēdējā brīža piedāvājumu cienītājiem – sacīkstes Romānu džungļos vai randiņš Valodu Bābelē.
 
Muzeju nakts laikā apskatāmas arī izstādes "Solis bezgalībā" un "Lielas un mazas,  vienkāršas un greznas pilis un muižas".
 
 
Visi interesenti laipni gaidīti.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Anda Lamaša, Baiba Prikule
LNB Izstāžu nodaļa
Tālr.: 67287459, 26373917
www.lnb.lv