Rīga, 12. maijs, LETA. Šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti izvirzīja prasību atteikties no Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas (LAB) reorganizēšanas, ieskaitot tās krājumu pārvietošanu, līdz jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas pabeigšanai.
Deputāti arī nolēma aicināt izglītības un zinātnes ministri Tatjanu Koķi (ZZS) atbalstīt šo nostāju.
 
Komisijas sēdes laikā šorīt notika plašas debates saistībā ar LAB iespējamo nodošanu Kultūras ministrijas padotībā, pārveidojot to no valsts aģentūras par iestādi. Komisijas priekšsēdētājs Jānis Strazdiņs (ZZS) klātesošajiem Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvjiem aizrādīja, ka bijis pārgalvīgi minēt šādu variantu IZM valdībā iesniegtajā ziņojumā par strukturālajām reformām izglītības nozarē.
 
Uz to izglītības un zinātnes ministres padomniece komunikāciju jautājumos Agnese Korbe atbildēja, ka tas minēts tikai kā hipotētisks redzējums par turpmāko bibliotēkas likteni un valdībā nav ticis akceptēts. "Tas bija mēģinājums kustināt šo jautājumu nedaudz "smagākā formā"," norādīja Korbe.
 
Savukārt vairāki deputāti pauda aizdomas par to, cik nesavtīgs ir bibliotēkas reorganizācijas mērķis, piesaucot vēstuli, kurā nekustamo īpašumu kompānija "Baltic Property Group" piedāvājusi ministrijai apsvērt iespēju LAB pārcelties uz pagaidām vēl neuzbūvētu četrstāvu ēku, nododot LAB Rūpniecības ielas telpas minētajam uzņēmumam.
 
Deputāts Pēteris Tabūns (TB/LNNK) pauda aizdomas par to, vai iniciatīva nodot minēto ēku privātam uzņēmējam nav nākusi no ministrijas puses, bet Inguna Rībena (JL) vaicāja, kādēļ pusgadu pēc minētās vēstules sekojis IZM ierosinājums reorganizēt LAB.
 
Savukārt Janīna Kursīte-Pakule (PS) uzsvēra, ka krājumu pārvietošana nedos nekādu ietaupījumu.
 
 
Katrīna Slišāne LETA
Copyright © LETA