Rīga, 8. maijs, LETA. 14. maijā sabiedrība par atklātību "Delna" organizēs publisku diskusiju "Kāda būs "Gaismas pils" patiesā cena?", lai apspriestu aktualitātes Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvniecības procesā, tostarp bibliotēkas projekta turpmāko virzību, bibliotēkas izmaksas un to samazināšanas iespējas ekonomiskās krīzes apstākļos, aģentūru LETA informēja "Delnas" pārstāve Vineta Kleinberga.
Diskusijā aicināti piedalīties valsts un pašvaldības iestāžu, nevalstisko un būvniecības profesionālo organizāciju, politisko partiju un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, kā arī citi interesenti. Diskusiju vadīs laikraksta "Diena" komentāru lapas redaktors Pauls Raudseps.
 
Savu redzējumu par Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta virzību un atbildes uz auditorijas jautājumiem diskusijā sniegs kultūras ministrs Ints Dālderis (TP), aģentūras "Jaunie trīs brāļi" direktors Zigurds Magone, Nacionālās būvkompāniju apvienības valdes loceklis Māris Vidauskis, Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvuzraugs no "Hill International" Ēriks Andžāns, "Būvniecības attīstības stratēģiskās partnerības" valdes priekšsēdētājs Valdis Birkavs, LNB direktors Andris Vilks, LNB atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja Undīne Būde, sabiedrības par atklātību "Delna" padomes priekšsēdētāja Lolita Čigāne un projekta vadītāja Vineta Kleinberga.
 
Diskusijas sākums plkst. 15 Rīgas Ekonomikas augstskolas telpās Strēlnieku ielā 4a.
 
Latvijā mēdz dominēt negatīva nostāja, tādēļ kultūras ministrs Dālderis ir pārliecināts, ka jāpilnveido informācijas pasniegšanas process, lai ikvienam, kuru tas interesē, būtu iespēja uzdot savus jautājumus un saņemt godīgas, izsmeļošas atbildes gan par bibliotēkas projekta finansējuma apmēriem un izlietojumu, gan ēkas un tās apkārtnes infrastruktūras saimnieciskās darbības iespējām, kas radīsies, tiklīdz bibliotēka būs uzcelta.
 
Savukārt sabiedrība par atklātību "Delna" uzskata, ka "labas pārvaldības īstenošanai praksē, it īpaši ekonomiskās krīzes kontekstā, nepieciešama atklāta un godprātīga diskusija par visiem bibliotēkas celtniecības aspektiem, tāpēc šobrīd iespējami ātri ir jāuzlabo komunikācija ar sabiedrību par bibliotēkas projekta īstenošanu".
 
Kā LETA jau ziņoja, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) valdības sēdē norādīja, ka "Gaismas pils" būvniecība ir "megadārgs" projekts, un viņš uzdevis Kultūras ministrijai sagatavot priekšlikumus "megaizmaksu" mazināšanai.
 
Pēc premjera domām, 26-27 miljonu latu izmaksas gadā ir pārāk lielas.
 
 
Emīlija Kozule LETA
Copyright © LETA