No 8. maija līdz 27. maijam Saldus pilsētas bibliotēkā (Tūristu ielā 3, 3. stāvā) būs skatāma ceļojoša fotoizstāde "Nepazīstamie eiropieši", kas uz Saldu atceļojusi sadarbībā ar Austrijas vēstniecību Latvijā.
Izstādes atklāšana notiks 8. maijā plkst. 14:00, un tajā piedalīsies Austrijas vēstniecības konsuls Mattiasu Reizereru (Matthias Reiserer).

Austriešu fotogrāfs un mediju zinātnieks Kurts Kaindls kopā ar rakstnieku Karlu Markusu Gausu apmeklēja vietas un dokumentēja cilvēku dzīvi, par kuru esamību mēs tā īsti apjaušam tikai, skatoties šo izstādi. Tās ir sešas mazākās Centrālajā un Dienvidu Eiropā mītošās etniskās grupas tādas kā sorbi, aromūņi, arbereši, gotšīri, separdimi, kuras saglabājušas savu valodu un kultūras savdabību. Fotogrāfijās fiksēta šo grupu dzīve ciematos un pilsētās, ikdienas kultūra un svētki.
 

11. maijā plkst. 11:00 bibliotēkas konferenču zālē notiks tikšanās ar Eiropas Parlamenta (EP) informācijas biroja Latvijā vadītāju Māri Graudiņu un EP deputātu kandidātiem Georgu Andrejevu (Sabiedrība citai politikai) un Ati Lejiņu (Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija).
 

13. maijā plkst. 14:00 bibliotēkā notiks Starptautiskai ģimenes dienai veltīts pasākums - Saldus Bērnu un jauniešu centra teātra grupas N.A.G.L.A. izrāde - Lelde Stumbre "Divi forši suņi" (režisore: Ļuba Kapteine, māksliniece: Agnija Jaunbrāle, skaņa: Toms Cālītis). Ieeja brīva.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Agita Cenkure-Lilienšteina
Saldus pilsētas bibliotēka