RTU Zinātniskā bibliotēkā viena no pirmajām Latvijā ievieš RFID tehnoloģijas, tādejādi kļūstot par modernu un mūsdienīgu universitātes bibliotēku.

Lai pārliecinātos, kā jaunās tehnoloģijas darbojas dzīvē un kā tās palīdz studentiem, aicinām uz preses pasākumu, kas notiks š.g. 15. decembrī plkst. 13.00 RTU Zinātniskās bibliotēkas Centrālajā ēkā (Rīgā, Ķīpsalas ielā 10, 2.stāvā) (http://ej.uz/3b4y)


Uzstādītā RFID (Radio Frequency Identification) tehnoloģijās balstīta drošības sistēma paredz, ka grāmatas tiek aplīmētas ar RFID ielīmēm, bet bibliotēka aprīkota ar drošības vārtiem un videonovērošanas iekārtām. Tas novērsīs gadījumus, kad grāmatas no bibliotēkas tiek iznestas nesankcionēti. Savukārt īpašās ielīmes informāciju par grāmatu ļaus iegūt daudz ātrāk un vienkāršāk.


Viens no būtiskākajiem jauninājumiem, kas bibliotēku padarīs studentiem ērtāk lietojamu, ir grāmatu izsniegšanas - nodošanas pašapkalpošanās automāts. Tas nozīmē, ka pēc grāmatām vairs nebūs jāstāv rindā, un grāmatas jaunieši varēs saņemt un atdot bez bibliotekāra starpniecības.


Bibliotēkas modernizācija notiek projekta "RTU - Pilsēta pilsētā" ietvaros, un to plānots pabeigt līdz 2013. gadam.


Preses pasākumā piedalīsies:

• Leonīds Ribickis, RTU rektors;

• Aija Janbicka, RTU Zinātniskās bibliotēkas direktore;

• Aļģis Mikoliunas, SIA "ATEA" pārstāvis, tehniskā projekta ieviesējs (ar lielu pieredzi sistēmas ieviešanā Lietuvā).


Lūdzam apstiprināt dalību pasākumā: Elīna Vītiņa, projekta "RTU - Pilsēta pilsētā" sabiedrisko attiecību konsultante, pilseta@rtu.lv , tālr.: 67114343.

Ziņu sagatavoja:
Elīna Vītiņa
Sabiedrisko attiecību konsultante

Tagi: Tehnoloģijas, RFID, RTU Zinātniskā bibliotēka, Bibliotēku modernizācija