Eiropas Rakstnieku padome (ERP), Eiropas Grāmattirgotāju federācija (EGF) un Eiropas Izdevēju federācija (EIF), kas pārstāv visas Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās kopienas rakstnieku, grāmattirgotāju un izdevēju nacionālo organizāciju intereses, aicina jaunizveidoto Latvijas valdību atcelt iepriekšējās valdības pieņemto lēmumu un atjaunot pazemināto PVN likmi grāmatām, tādējādi vairojot sabiedrības labumu.
Saskaņā ar Latvijas Grāmattirgotāju asociācijas apkopoto informāciju kopš PVN likmes paaugstināšanas 2009. gada janvārī grāmatu pārdošanas apjomi Latvijā no nokritušies par 29% janvārī, 36% februārī un prognozes turpmākajiem mēnešiem ir vēl drūmākas. Dažās grāmatnīcās jau vērojams dramatisks samazinājums – 60% un pat 70%.
 
Tas ir vēl viens pierādījums, ka grāmatām nepiemīt cenas elastīgums un ka aplikt ar nodokļiem lasīšanu ir neproduktīvi, nemaz jau nerunājot par šī soļa postošo iespaidu uz izglītību un kultūru.
 
Pazemināts PVN ir piemērots instruments, lai stimulētu grāmatu patēriņu un gūtu labumu no lielāka lasītāju skaita.
 
Tāpēc mēs iesakām Latvijas valdībai pārskatīt savu pozīciju un ļaut grāmatniecības nozarei piemērot zemāko iespējamo PVN likmi, kā tas notiek 24 no 27 ES valstīm.
 
 
Džons Maknamē (John Mc Namee)
EGF prezidents
 
Mirjama Diokarca (Myriam Diocaretz)
ERP ģenerālsekretāre
 
Federiko Mota (Federico Motta)
EIF prezidents
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Ilze Veisbārde
SIA "Jānis Roze" Reklāmas un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja