Bibliotēku nedēļas pasākumu programmas ietvaros pirmdien, 20. aprīlī, Ventspils Galvenās bibliotēkas pasākumu zālē Akmeņu ielā 2 (2. stāvā) tika atklāta Ventspils bibliotēkas virtuālo izstāžu galerija, kuras tapšanu finansējis Valsts Kultūrkapitāla fonds un Ventspils pilsētas dome. Pēc Ventspils bibliotēkas pasūtījuma galerijas dizainu un tehnoloģisko risinājumu nodrošināja SIA "Molips".
Virtuālo izstāžu galerija papildināsies pakāpeniski un tajā tiks publicēti dažāda satura un veida materiāli – digitālie fotoattēli un fotogrāfiju digitālās kopijas, mākslas darbu digitālās kopijas, grāmatu vāku digitālās kopijas ar anotācijām, bērnu zīmējumi un citi radoši darbi. Svarīgi, ka izstāžu galerijas apmeklētājiem būs iespēja šos darbus vērtēt un komentēt, tādējādi veidojot balsojumus un izvirzot uzvarētājus. Bez tam Ventspils bibliotēka plāno virtuālo izstāžu galeriju izmantot arī kā rīku, kas palīdzēs iegūt papildus informāciju novadpētniecībai, piemēram, tām novadnieka Friča Dziesmas fotogrāfijām, kurās ir neatpazītas personas un objekti.

Pirmā virtuālā izstāde, kas ievietota galerijā, ir "Skaistāko grāmatu konkurss "Zelta ābele 2008"". Šāds konkurss Latvijā tiek organizēts 16. reizi. Šogad skaistākās grāmatas titulam nominētas 42 grāmatas 11 kategorijās, bet autoru kolektīva sastādītais "Lielais pasaules atlants" izvirzīts ārpus kategorijām. Valsts mērogā grāmatas vērtēs žūrija un portāla "Delfi" lietotāji. Taču arī Ventspils bibliotēkas virtuālās izstāžu galerijas apmeklētājiem līdz 2009. gada 23. aprīlim plkst. 19.00 ir iespēja izvēlēties vienu grāmatu un komentāros uzrakstīt pamatojumu, kāpēc šī grāmata ir visskaistākā. Apmeklētāji, kuru komentāra reģistrācijas laiks galerijā atbildīs norādītājam, un kuri būs pievienojuši vārdu, uzvārdu, darbojošos e-pasta adresi un komentārā izvirzījuši favorītu, kas sakritīs ar konkursa "Zelta ābele 2008" noslēguma ceremonijā 24. aprīlī nosaukto uzvarētāju, piedalīsies Ventspils bibliotēkas organizētajā izlozē par vienu no konkursam nominētajām grāmatām.

Viens apmeklētājs drīkst piedalīties balsošanā, piešķirot 1-5 zvaigznītes visām vai vairākām grāmatām. Taču, lai piedalītos izlozē par vienu no skaistākajām grāmatām, komentēt drīkst tikai vienu no visām pretendentēm - grāmatām. Ventspils bibliotēka pārskatīs komentārus un gadījumos, ja viens lietotājs būs komentējis vairāk kā vienu grāmatu, neviens no tiem netiks ieskaitīts.

Konkursam nominētās grāmatas (izņemot 20. aprīli plkst. 10.00 – 12.00) ir apskatāmas Ventspils Galvenajā bibliotēkā Akmeņu ielā 2, 1. stāvā.
 

 
Informāciju sagatavoja:
Margarita Marcinkeviča
Ventspils bibliotēkas Galvenās bibliotēkas direktore
Tālr.: 636 23598
www.biblioteka.ventspils.lv