Šā gada 23. aprīlī plkst. 16:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Jaunākās periodikas lasītavā K. Barona ielā 14, 2. stāvā notiks diskusija par lasīšanas paradumiem digitālajā laikmetā: "Grāmata 2.0: paradigmas maiņa".
Diskusijas mērķis ir aktualizēt digitālo tehnoloģiju lomu lasīšanas procesā. Tehnoloģiju straujā attīstība 20. gadsimta beigās un 21. gadsimta sākumā modernizācijas virpulī ierāvusi arī drukāto vārdu. Taču – kas īsti piedzīvo pārmaiņas: grāmatas vai lasītāji? Vai formāta maiņa nozīmē arī satura maiņu? Kā mēs pozicionējam sevi virtuālajā vidē, kur ir neskaitāmi portāli, e-grāmatas, e-enciklopēdijas, blogi, multimediji un pat virtuāli grāmatplaukti? Kāda nozīme ir informācijas uztveres un apstrādes tempam digitālo iespēju kontekstā? Un ko mēs galu galā izvēlamies lasīt, kad tradicionālajām grāmatām un laikrakstiem ir tik daudz alternatīvu? Par šiem un citiem jautājumiem runās diskusijas eksperti un dalībnieki.
 
Diskusijā piedalīsies bloga "krizdabz.lv" autors Kristaps Skutelis, literatūras un filozofijas portāla "¼ Satori" redaktors Reinis Tukišs, multimediju mākslinieks Jānis Garančs, sabiedrības "Tilde" valdes loceklis Andrejs Vasiļjevs un Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas "Letonica" projektu vadītājs Artūrs Žogla.
 
Uz diskusiju laipni aicināti visi interesenti.
 

Informāciju sagatavoja:
Signe Valtiņa
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Krājuma un pakalpojumu attīstības un mārketinga nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67502703
www.lnb.lv