Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) projekta īstenošanas uzraudzības padome atbalsta bibliotēkas ēkas būvdarbu turpināšanu, taču, ņemot vērā sarežģīto ekonomisko situāciju, Kultūras ministrijai un par projekta īstenošanu atbildīgajai valsts aģentūrai "Jaunie "Trīs brāļi"" uzdots sagatavot izvērtējumu par iespējām pārskatīt bibliotēkas ēkas būvniecības termiņus kontekstā ar būvdarbu izmaksu optimizāciju. Pēc šī izvērtējuma saņemšanas uzraudzības padome lems par turpmāko projekta virzību.
Uzraudzības padome, ko vada finanšu ministrs Einārs Repše, šodien tika iepazīstināta ar 2008. gadā paveikto LNB jaunās ēkas būvniecībā. Padomei tika detalizēti skaidroti arī būvdarbu līguma nosacījumi, kas paredz būvniecības izmaksu indeksāciju atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem. LNB būvniecības līgumā noteikts, ka būvdarbi tiek veikti par faktiskajām tirgus cenām un, samazinoties izmaksām būvniecības nozarē, tiek nodrošināta finanšu līdzekļu ekonomija LNB ēkas būvniecībā.
 
Bibliotēkas ēkas būvniecība tika uzsākta pagājušā gada jūnijā. Šobrīd noris ēkas pamatu un pagrabstāva izbūve, darbi ir izpildīti aptuveni 50% apmērā no pirmās kārtas jeb "nulles cikla" apjoma.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Dace Vizule
LR Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67078164