Rīga, 17. apr., LETA. Šodien Valsts prezidents Valdis Zatlers un Stratēģiskās analīzes komisija (SAK) ir uzaicinājusi Latvijas kultūras jomas pārstāvjus un ekspertus uz apaļā galda diskusiju par kultūras pieejamību ekonomiskās lejupslīdes laikā, aģentūru LETA informēja Prezidenta preses dienestā.
Diskusijas mērķis ir dalīties redzējumā par virzieniem, kādos tuvāko gadu laikā mainīsies kultūras joma un tās patēriņš mūsu valstī, kā arī pārrunāt prioritāros pasākumus kultūras pieejamības saglabāšanai sociālekonomiskās situācijas kontekstā. Diskusijas laikā tās dalībnieki tiks aicināti sniegt ierosinājumus veiksmīgākas sadarbības īstenošanai starp valsti, kultūras jomas pārstāvjiem un privāto sektoru.
 
Apaļā galda diskusijā, kas sāksies Rīgas pilī plkst.15, piedalīsies Zatlers, kultūras ministrs Ints Dālderis (TP), Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Edgars Rinkēvičs, SAK locekļi Roberts Ķīlis un Marija Golubeva. Uz diskusiju ir aicināti arī dažādu kultūras jomu eksperti.
 
Kā ziņots, šodienas debates būs turpinājums diskusiju ciklam, ko organizē Valsts prezidents ar SAK. Patlaban notikušas jau trīs diskusijas - par ekonomisko, politisko un sociālo situāciju.
 
Pēc diskusijas par kultūru tiek plānotas arī debates par situāciju izglītības jomā.
 
 
Lāsma Grundule LETA
Copyright © LETA