Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) Bibliotēku nedēļa šogad notiks no šā gada 20. līdz 25. aprīlim. Šī ir jau četrpadsmitā Bibliotēku nedēļa, kuras laikā sabiedrība tiek iepazīstināta Latvijas lielākās publiskās bibliotēkas un tās 40 filiālbibliotēku darbību un pakalpojumiem.
Gadskārtējās Bibliotēku nedēļas devīze ir "Lepojamies ar paveikto!". Apmeklētājiem būs iespēja ieskatīties bibliotēkas darba ikdienā, kā arī apmeklēt dažādus izglītojošus un izklaidējošus pasākumus.

Aizvadītā gada Bibliotēku nedēļa noritēja zem Trešā tēva dēla zīmes. Šobrīd, pateicoties projekta ietvaros gūtajam tehniskajam aprīkojumam un darbinieku profesionālajām iemaņām, RCB kļuvusi par iestādi, kas cilvēkiem spēj nodrošināt pieeju pasaulei "klikšķa attālumā". Gandrīz puse RCB filiālbibliotēku lietotājus apkalpo automatizēti.

RCB direktore Dzidra Šmita uzsver, ka patiesi kvalitatīvu pakalpojumu var sniegt tikai funkcionāli un estētiski atbilstošā vidē. Laikposmā starp divām Bibliotēku nedēļām Jurģus svinēja RCB Grīziņkalna filiālbibliotēkā un filiālbibliotēka "Vidzeme", bet RCB Vecrīgas filiālbibliotēka darbu atsāka izremontētās telpās.

Bibliotēku nedēļas pasākumu programmā tiks akcentēts viss pozitīvais, ko bibliotēka kā iestāde var sniegt saviem lietotājiem un darbiniekiem. Tradicionāli tās, protams, būs literatūras, mākslas un bērnu zīmējumu izstādes un novadpētniecisku materiālu kolekcijas. Šogad tās papildinās dažādas fotoreportāžas, hronikas, prezentācijas un bibliotēkas interesantāko notikumu un krājumu dārgumu apskati, t.i., viss, ar ko lepojamies.

Tāpat kā katru gadu, lielie un mazie Bibliotēkas nedēļas viesi tiek aicināti uz atvērto durvju dienām, ekskursijām pa bibliotēku, bibliotekārajām stundām, jaunumu apskatiem un tematiskiem pasākumiem. Notiks akcijas, konkursi un tikšanās ar populāriem cilvēkiem, piemēram, jaunajiem dzejniekiem Arvi Vigulu, Aivaru Madri un Juriju Sadlovski, SIA BO "Likteņstāsti" izdevēju Anitu Mellupi, Latvijas sporta leģendu Uļjanu Semjonovu, aktrisēm Veru Gribaču-Valteri un Astrīdu Gulbi, rakstniekiem Helēnu Celmiņu, Viku un Arno Jundzi, mākslinieku Moiseju Zuhovicki un māksliniekiem ekslibristiem.

Tradicionāli visu nedēļu Rīgas Centrālajā bibliotēkā un tās filiālbibliotēkās netiek iekasēta soda nauda par iekavētiem grāmatu un citiem informācijas nesēju atdošanas termiņiem.

Ikgadējais bibliotēku pavasara pasākums saistīts ar Pasaules grāmatu un autortiesību dienu Jurģos, 23. aprīlī, jeb Svētā Jura dienā. Atzīmējot šo dienu un pieminot Svētā Jura uzvaru cīņā ar pūķi, 23. aprīlī cilvēki dāvina cits citam rozes un grāmatas.

Pilna Bibliotēku nedēļas pasākumu programma drīzumā būs skatāma RCB mājaslapā www.rcb.lv un katrā RCB filiālbibliotēkā.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Daina Ģeibaka
Rīgas Centrālās bibliotēkas Publicitātes nodaļas vadītāja
Tālr. 67607562
www.rcb.lv