Rīga, 15. apr., LETA. Šodien Latvijas Bibliotekāru biedrības 13. konferencē Latviešu biedrības namā tika apbalvotas interneta erudīcijas konkursa "Nāc uz bibliotēku un atrodi meklēto!" uzvarētājas.
Kā aģentūru LETA informēja valsts aģentūras "Kultūras informācijas sistēmas" sabiedrisko attiecību speciāliste Ilma Elsberga, kā aktīvākās bibliotekāres ceļazīmi uz Starptautisko Bibliotēku apvienību federācijas (IFLA) ikgadējo konferenci, kas notiks Milānā no 23. līdz 27. augustam, ieguva Madonas rajona Liezēres pagasta Mēdzulas bibliotēkas vadītāja Indra Goba un Kuldīgas Galvenās bibliotēkas Pakalpojumu nodaļas vadītāja Sanita Tilgale, kura savu ceļazīmi izlozēja.
 
Ar videokamerām tika apbalvoti divi veiklākie un prasmīgākie informācijas meklētāji internetā - Preiļu rajona Vārkavas vidusskolas bibliotekāre Melita Pastare un Ludzas pilsētas bibliotēkas lasītāja Sniedze Irbe.
 
Speciālu balvu saņēma Krāslavas rajona Robežnieku pagasta bibliotēkas vadītāja Rita Kovaļevska, kura bija pratusi konkursā iesaistīt apmēram 10% bibliotēkas lasītāju, kuri ir galvenokārt krievu tautības cilvēki.
 
Konkursā piedalījās gandrīz 2000 bibliotēku lasītāju no vairāk nekā 300 bibliotēkām visā Latvijā. Īpaši aktīvi, rēķinot procentuāli pēc bibliotēku skaita rajonā, bija pārstāvēts Balvu, Jelgavas, Liepājas, Ludzas, Preiļu, Rīgas, Valkas, Valmieras un Ventspils rajons.
 
Šāda veida erudīcijas konkursus "Kultūras informācijas sistēmas" ar elektronisko datubāžu piegādātājiem rīko tradicionāli jau piekto reizi, lai rosinātu bibliotēku apmeklētājus plašāk apgūt un izmantot jaunās iespējas, ko bibliotēkās piedāvā kultūras iestāžu lielo digitalizācijas projektu gaitā iegādātie mūsdienīgie datori, jaudīgais internets un daudzveidīgi elektroniskie resursi.
 
Kopš 2001. gada aģentūra īsteno projektu "Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām", kura mērķis ir nodrošināt kvalitatīvu Latvijas un ārvalstu elektronisko resursu pieeju visplašākajam bibliotēku lietotāju lokam. No projekta līdzekļiem tiek līdzfinansēta visu nacionālo datubāžu un vairāku ārvalstu resursu abonēšanas maksa. Bibliotēku lasītājiem visas datubāzes pieejamas bez maksas.
 
Patlaban projekta gaitā tiek abonētas 13 datubāzes dažādās zinātņu nozarēs latviešu, angļu un krievu valodā.
 
 
Emīlija Kozule LETA
Copyright © LETA