Ceturtdien, 16. aprīlī plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Izstāžu zālē K. Barona ielā 14 atklās izstādi "Digitālais-elektroniskais: ieskats LNB e-bibliotēkā". Tās centrālais akcents ir Latvijas Nacionālā digitālā bibliotēka "Letonica", kā arī Latvijā izdotās publikācijas un ieraksti uz elektroniskajiem informācijas nesējiem.
Izstādes apmeklētājiem līdz 12. maijam būs iespēja klātienē gan apskatīt, gan izmēģināt LNB digitālos resursus.
 
Izstādē varēs iepazīties un gūt plašāku informāciju par to LNB krājuma daļu, kas ir digitālā vai elektroniskā formā, tostarp Latvijas Nacionālo digitālo bibliotēku "Letonica", tiešsaistes datubāzēm, e-grāmatām, kā arī nelielu daļu no audiovizuālo materiālu krājuma uz CD un DVD nesējiem, kas Latvijā izdoti pēdējo gadu laikā. Pārstāvētas audiogrāmatas, multimediji, mūzikas ieraksti, dokumentālās filmas, nozaru literatūra, dažādi mācību materiāli u.c. Pieejamas arī vairākas izglītojošas datorspēles.
 
Digitālās publikācijas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā ienākušas reizē ar jaunajām informācijas tehnoloģijām un internetu. Pirmais latviešu mūzikas ieraksts CD formā — "Latviešu kora mūzikas izlase" — LNB krājumā saņemts 1993. gadā. Savukārt pirmais Latvijas multimediju CD "Latvijas vēsture: Tildes datorenciklopēdija" izdota 1998. gadā.
 
Tiešsaistes datubāzes Latvijas Nacionālā bibliotēka abonē jau kopš 2000. gada. Taču LNB e-grāmatu kolekcija ir salīdzinoši jauna — tā sākta veidot 2008. gadā. Līdzīgi kā nacionālās bibliotēkas visā pasaulē LNB kopš 2006. gada sadarbībā ar citām bibliotēkām, muzejiem un arhīviem veido nacionālo digitālo bibliotēku "Letonica", kurā jau ir digitalizēts vairāk nekā viens miljons lappušu: laikraksti, attēli, kartes, grāmatas un notis. Īpaši šai izstādei sagatavota prezentācija iepazīstinās ar digitālās bibliotēkas interesantākajām kolekcijām.
 
Izstāde "Digitālais-elektroniskais: ieskats LNB e-bibliotēkā" piedāvās ne tikai iespēju vienuviet iepazīties ar ļoti dažādām digitālām publikācijām, bet, varētu rosināt arī uz pārdomām par jaunajām informācijas tehnoloģijām, grāmatas lomu mūsdienās, informācijas izmantošanas un lasīšanas tradīciju maiņu, kā arī digitālo izdevumu ilgtspējīgu pieejamību.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Signe Valtiņa
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Krājuma un pakalpojumu attīstības un mārketinga nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67502703
www.lnb.lv