Pirmdien, 14. novembrī, jau četrpadsmito gadu pēc kārtas aizsāksies Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa Latvijā! Gadskārtējā pasākuma laikā, lasot un klausoties, godā tiks celta Ziemeļvalstu literatūra.

Vairāk kā 400 bibliotēkas Latvijā izrādījušas interesi par šo pasākumu un nākošās nedēļas laikā piedāvās iespēju lasīt, klausīties, diskutēt un piedalīties izstādēs.


Šogad īpaša uzmanība pievērsta mūsdienu Ziemeļvalstu humoristiskā žanra literatūrai. Humors var būt politisks, personisks, grotesks, satīrisks, izsmejošs, pamācošs un moralizējošs. Humors var būt ietverts dzejolī, retoriskā trikā vai rupjā slengā. Humors var būt izklaidējošs. Un reizēm humors ir tik nopietns, ka no smiekliem var nomirt...


Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas laikā organizatori aicina visus smieties katram pašam un kopā ar citiem lasot slaveno ziemeļnieku jokotāju Arto Pāsillina, Ērlena Lū, Halgrīma Helgasona, Maiju Lasilas un citu autoru darbus. Tieši pirmdiena, 14.novembris, izvēlēts kā kopā lasīšanas diena visā Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionā. Pēc provizoriskiem datiem apmēram 2000 vietās vienlaicīgi notiks lasījumi.


Par iespēju piedalīties Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļā interesējieties savā tuvākajā bibliotēkā, skolā vai kultūras iestādē!

Ziņu sagatavoja:
Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā
Tālr.: 67820089
info@norden.lv
www.norden.lv

Tagi: Ziemeļvalstu literatūra, Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa 2011