Valmiera, 7. apr., LETA. Šodien plkst. 16 Valmieras Integrētajā bibliotēkā notiks diskusija "Cilvēks krīzē vai krīze cilvēkā", kurā tiks runāts par to, kas tagadnes Eiropā ir vērtības un kas notiek ar vērtībām, - kuras vērtības varam un spējam deleģēt, kuras gribam paturēt tikai sev, aģentūru LETA informēja Valmieras pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tarbuna.
Maijā apritēs pieci gadi, kopš Latvija pievienojusies Eiropas Savienībai. Sarunu ciklā tiks debatēts par to, kādi esam un kam ticam, ko mīlam un uz ko ceram. Diskusijā piedalīsies sociālantropologs Klāvs Sedlenieks un Eiropas Parlamenta deputāts Rihards Pīks.
 
Jebkura cilvēka pasauli veido ne tikai ģimenē paaudzēs pārmantotās vērtības un priekšstati, bet arī plašāk tveramas sociālās norises: ciema, pilsētas, valsts saimnieciskā un pārējā politika, tuvāko kaimiņvalstu centieni, Eiropas kopīgās ieceres, to īstenošanas mehānismi, aizvien noteiktāk - arī globālie procesi. Šis ietekmju spiediens ir teju nepārtraukts, tas sākas ar rīta ziņu pārraidi, turpinās darba un sociālajās attiecībās, pavada ikdienas klejojumā gar lielveikala plauktiem, kalpo kā ceļvedis un malduguns izklaides un kultūras produktu piedāvājumā.
 
Mērogi ir atšķirīgi: no politiskas vēsts par asiņainu karu vai terora draudiem tālumā, no ekonomiskas vēsts par naftas cenu svārstībām vai biržas krahu, no sociālas vēsts par ģimenes lomas transformāciju vai par dzimumu līdztiesības izpratnes maiņu līdz pat pilsētas leģendām, tenkām, aizspriedumiem un māņticībām. Ikviens no mums ir ietekmju darbības krustpunkts, mērķis un arī cēlonis.
 
Debates organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, un tās vada kultūrkritiķis Pēteris Bankovskis.
 
 
Kristīne Meistere LETA
Copyright © LETA