No 4. aprīļa līdz 5. maijam Rīgas Centrālajā bibliotēkā Brīvības ielā 49/53, 7. stāvā pie Baltās sienas skatāma Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolas (RDMV) 2008. gada diplomdarbu ceļojošā izstāde "Divi vienā".
Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskola aizsākusi tradīciju veidot tematiski un konceptuāli vienotu diplomdarbu izstādi. Šī izstāde gada laikā apceļo dažādus Latvijas reģionus.

RDMV izstāžu kuratore Anna Lielmane informē, ka šīgada ekspozīcijas devīze ir "Divi vienā", kas mēbelēs un dizaina priekšmetos izpaužas kā divu funkciju, formu vai divu materiālu savienojums. Izstādē apskatāmas variācijas par praktiski lietojamu un reizē dekoratīvu dizaina priekšmetu tēmu. Tie ir iepirkumu maisiņi, trauki, lampas un daudz kas cits. RDMV absolventi savas asprātīgās idejas īstenojuši, meklējot materiālu daudzpusību un iespēju tos pielietot citos kontekstos, tādējādi caur atraktīvu formu piešķirot tiem jaunu individualitāti.

Izstādē fascinē iespēja paplašināt sadzīviskos un filozofiskos stereotipus par lietu modificēšanu un to savstarpējo saderību un samērojamību.
 

Informāciju sagatavoja:
Daina Ģeibaka
Rīgas Centrālās bibliotēkas Publicitātes nodaļas vadītāja
Tālr.: 67607562
www.rcb.lv