2009. gada 27. martā Latviešu Biedrības nama Līgo zālē Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība rīkoja biedru kopsapulci. Biedrības valdes priekšsēdētāja Undīne Būde un direktore Olita Pričina-Voitika iepazīstināja klātesošos ar 2008. gadā paveikto, kā arī ieskicēja 2009. gadā plānotos pasākumus.
LNB direktors Andris Vilks pastāstīja par realizētajiem projektiem un programmām bibliotēkā. 2008. gads Nacionālajai bibliotēkai ir bijis jo īpaši notikumiem bagāts. Spilgtākie no tiem bija dalība starptautiskajā grāmatu gadatirgū Gēteborgā, Zviedrijā, Latvijas delegācijas sastāvā, Muzeju naktī Rīgā, Nacionālās bibliotēkas novadu dienās, kā arī digitālās bibliotēkas projekti "Periodika.lv" un "Latviešu Dziesmu svētki (1864–1940)". Gada nogalē tika atklāta skaņu ierakstu digitalizācijas studija. Pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar LNB Atbalsta biedrību, 2008. gadā LNB krājums papildināts ar kvalitatīvu nozaru literatūru par ekonomiku, ilgtspējīgu attīstību, ekoloģiju, inovācijām, vidi, zaļo domāšanu un izglītību. Uzsākta arī e-grāmatu kolekcijas veidošana.

2008. gadā pēc daudzu gadu neatlaidīga darba tika uzsākta Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas būvniecība. Valsts aģentūras "Jaunie "Trīs brāļi"" direktors Zigurds Magone iepazīstināja ar jau paveikto būvlaukumā un nākotnes plāniem.

Pasākums noslēdzās ar LNB jaunās ēkas projekta un biedrības atbalstītāju un ziedotāju sveikšanu un konkursa "Pagasta bibliotekārs — Gaismas nesējs" uzvarētāju apbalvošanu. Pasākumu muzikāli bagātināja jauni, talantīgi un jau atpazīstami mūziķi — Tatjana Kaminska, Egīls Šēfers, Oskars Petrauskis un Dzintra Erliha.
 

Informāciju sagatavoja:
Ilze Egle
Latvijas Nacionālā bibliotēkas sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 67365255, mob. tālr.: 29274845
www.lnb.lv