Rīga, 12. marts, LETA. Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekts ir obligāti jāturpina, intervijā laikrakstam "Dienas Bizness" uzsver Tautas partijas (TP) izvirzītais kultūras ministra amata kandidāts, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra direktors Ints Dālderis.
"Pirmkārt, šajā objektā jau tagad ir ieguldīts ļoti daudz darba un līdzekļu, tāpēc to apturēt nekādā gadījumā nedrīkst. Otrkārt, mums ir nepieciešams domāt par to, kas nākotnē varētu ļaut Latvijai kā valstij pelnīt. Uzskatu, ka viens no būtiskākajiem aspektiem, ar ko mēs varēsim pelnīt, ir mūsu kultūra un izglītība," skaidro ministra amata kandidāts.
 
Viņš uzsver, ka Latvija noteikti ir vajadzīgi arī Rīgas koncertzāles un Laikmetīgās mākslas muzeja projekti. Tomēr pašreizējā ekonomiskajā situācijā par jaunu lielu objektu būvniecības uzsākšanu "runāt ir lieki".
 
Atbildot uz jautājumu, kāds būs galvenais uzdevums kultūras ministra amatā, Dālderis norāda, ka būtiskākais ir censties saglabāt visu to, kas ir labākais mūsu kultūrā. "Nedrīkst pieļaut, ka sabiedrības apziņā kultūra nonāk tādā kā pabērna lomā, kas dzīvo no tā, kas pārējiem paliek pāri," akcentē Dālderis.
 
 
LETA
Copyright © LETA