Rīga, 11. marts, LETA. Tautas partijas (TP) Saeimas frakcijas un partijas valdes kopējā sēdē 11. martā nolemts kultūras ministra amatam virzīt bezpartejisko Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra direktoru Intu Dālderi.
TP valdes priekšsēdētājs Mareks Segliņš apstiprināja, ka TP Dālderi virza kā spēcīgu un profesionālu cilvēku, kas sevi pierādījis no labākās puses kā administrators kultūras nozarē.
 
"Dālderis ir pārliecinājis TP biedrus, un partija viņu augstu vērtē kā kultūras profesionāli," teica Segliņš.
 
Dālderis žurnālistiem apstiprināja, ka piekritis pieņemt piedāvājumu, kā arī uzrakstījis iesniegumu par iestāšanos TP. "Piekritu, jo pilsoņi nedrīkst būt vienaldzīgi par to, kas notiek valstī."
 
Dālderis informēja, ka viņam netika izvirzīts nosacījums iestāties partijā, bet "to nosaka politiskā loģika un sistēma kopumā. Ieņemt augstu amatu var tikai kādas partijas biedrs".
 
Kā prioritāti taupības pasākumos Dālderis minēja nepieciešamību saglabāt izcilākajiem kultūras nozares māksliniekiem atalgojumu tādā līmenī, lai tie nedotos dzīvot uz ārvalstīm.
 
Kā, skaidrojot savu nostāju, žurnālistiem teica Dālderis: "Bibliotēka top, to būvē. Nākotnē valsts nav iedomājama bez bibliotēkas." Savukārt koncertzāli pašreizējā budžeta situācija neļaujot būvēt. Tomēr ministra amata kandidāts izteica cerību, ka ideja par koncertzāles būvniecību nākotnē nepazudīs.
 
Jau ziņots, ka TP apsvēra iespēju kultūras ministra amatā virzīt arī Saeimas TP frakcijas deputātus Ventu Armandu Kraukli, Antu Rugāti un Aizsardzības ministrijas parlamentāro sekretāru Jāni Porieti (TP).
 
Par Dāldera kandidatūru esot pozitīvi izteikušies kultūras nozares darbinieki.
 
Ints Dālderis dzimis 1971. gadā Jūrmalā.
 
Mācījies Rīgas 49. vidusskolā, 1986.-1990. gadā klarnetes spēli apguvis Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā, 1996.gadā absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas akadēmijas profesora Ģirta Pāžes klarnetes klasi.
 
Kā orķestrants spēlējis Latvijas labākajos simfoniskajos orķestros un koncertējis daudzās Rietumeiropas valstīs (Vācijā, Francijā, Šveicē, Spānijā, Zviedrijā, Somijā).
 
2002. gadā saņēmis Latvijas Lielo mūzikas balvu.
 
 
Uldis Luckāns LETA
Emīlija Kozule LETA
Copyright © LETA