Ventspils, 10. marts, LETA. Pārventas bibliotēkas būvniecība PVN palielināšanas dēļ sadārdzinājusies par 34 500 latu, aģentūru LETA informēja Ventspils bibliotēkas direktors Aigars Krauze.
Lielāko daļu no trūkstošās summas jeb vairāk nekā 20 000 latu paredzēts ietaupīt, daļēji atsakoties no apkārtējās teritorijas apzaļumošanas. "Pagaidām atteicāmies no projektā paredzētajām puķu dobēm, ka arī jaunu krūmu un koku stādīšanas," skaidroja Krauze, sakot, ka apkārt bibliotēkai tiks iekopts zāliens, izveidoti celiņi un izvietoti soliņi, bet apzaļumošanas darbus atliks uz vēlāku laiku. Bibliotēkas direktors arī norādīja, ka pie topošās bibliotēkas saglabāti tur jau augošie koki.
 
Pašlaik ir uzklāta daļa no topošās bibliotēkas jumta, bet vieta, kur paredzēts jumta kupols no stikla, pagaidām ir aizsegta ar plēvi. Tuvākajā laikā paredzēts sākt grīdu betonēšanu, pēc tam - sienu apdari.
 
Krauze atklāja, ka bibliotēkas ēkas celtniecību pilnībā plānots pabeigt līdz jūnijam. Jūlijā notiks bibliotēkas pārcelšanās uz jaunajām telpām, bet svinīga jaunās ēkas atklāšana varētu notikt augusta sākumā, Pilsētas svētku laikā.
 
Kā iepriekš aģentūrai LETA sacīja Krauze, jaunceļamā bibliotēkas ēka ir viena no sarežģītākajām būvēm, kādas pēdējo gadu laikā Latvijā ir tapušas. Bibliotēkas projekts ir oriģināls ar tā ovālajām formām un apaļajām sienām, kā arī slīpajām grīdu virsmām, tādējādi tieši šo specifisko formu īstenošana rada zināmas grūtības.
 
LETA jau ziņoja, ka 2008. gada gada 19. jūnijā ar svinīgu pamatakmens ielikšanas ceremoniju tika sākta Ventspils Pārventas bibliotēkas jaunās ēkas celtniecība. Būves projekta autors ir arhitektu birojs "India", un tā iecere ir izveidot bibliotēkas ēku kā noapaļotu trīsstūri divos līmeņos. Ēkas būvniecību savukārt veic SIA "Pilsbūve", un tās kopējās izmaksas tiek lēstas 2,64 miljonu latu apmērā. Projekts tiek finansēts no Ventspils pašvaldības un valsts budžeta līdzekļiem.
 
 
Kārlis Lithens LETA
Copyright © LETA