Šogad 14. novembrī Astridai Lindgrēnei aprit 100 gadi. Viņa ir populārākā Ziemeļvalstu bērnu un pusaudžu literatūras autore. Pateicoties viņas radītajiem spilgtajiem tēliem, arī Latvijā daudzas lasītāju paaudzes veidojušās par aizrautīgiem grāmatu draugiem.
Par godu rakstnieces jubilejai notiek plašs pasākumu cikls.

22. un 23. novembrī kinoteātrī "KSuns" ir iespēja apmeklēt Zviedru bērnu filmu bezmaksas seansus.
 
Piektdien, 23. novembrī, plkst. 10.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā, Tērbatas ielā 75 notiks Astridas Lindgrēnes 100-gadei un Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas 10-gadei veltīts seminārs.
 
Simts tortes ēdīsim un svecīti nopūtīsim kopā ar bērniem un mūziķi Arni Miltiņu plkst. 15.00 interaktīvās izstādes – Karlsona mājas atklāšanā.
 
Plkst. 16.00 kopā ar izdevniecību Zvaigzne ABC tiks atvērta Mudītes Treimanes grāmata "Astridas Lindgrēnes darbi un nedarbi".
 
Plkst. 18.00 kinoteātrī "KSuns" apbalvos zīmēšanas un domrakstu konkursa uzvarētājus. Konkursa temats – "Kā turpinās Astridas Lingrēnes varoņu gaitas mūsdienās". Pavisam konkursā ir piedalījušies 3039 zīmētāji un 630 rakstītāji. Domrakstu konkursa laureāts ir Jānis Bojārs, Ziemeļvalstu ģimnāzijas 7. A klases skolnieks no Rīgas, kurš uzrakstījis lielisku domrakstu "Mūsdienu Emīls" par savu mazo brālīti, viņu sagaida brīnišķīgs ceļojums uz slaveno muzeju Junibacken Zviedrijā, ko dāvina aviokompānija SAS Scandinavian Airlines un Zviedrijas vēstniecība. Labāko zīmējumu autori tiks apbalvoti ar pārsteiguma balvām un viņu darbi ceļos līdzi Karlsona mājai pa Latvijas bibliotēkām.
 
Šo pasākumu ciklu organizē un finansiāli atbalsta Zviedrijas vēstniecība, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Somijas vēstniecība, Zviedru institūts, Somu institūts, LBJLP, Ziemeļu Ministru padomes birojs, izdevniecība Zvaigzne ABC, SAS Scandinavian Airlines, VKKF, kinoteātris "KSuns". Informatīvais sponsors A/S Diena.
 

Informāciju sagatavoja:
Silvija Tretjakova
LNB Bērnu literatūras centrs
Tērbatas iela 75, Rīga, LV -1001
Tālr.: 371 7312792, 29492456