Valmiera, 7. marts, LETA. 13. martā Alūksnē notiks 8. Alūksnes rajona Grāmatu svētki. Grāmatu svētku atklāšana ar Alūksnes rajona jauno talantu piedalīšanos notiks plkst. 11 domes administratīvās ēkas foajē, aģentūru LETA informēja Alūksnes domes informācijas aprites speciāliste Evita Aploka.
Grāmatu svētku rīkotāji piedāvā programmu kā pieaugušajiem, tā bērniem un jauniešiem. Plkst. 11.30 pieaugušie administratīvās ēkas lielajā zālē tiek aicināti uz publisko diskusiju par tēmu "Sociālā aizsardzība - ES dalībvalstu pieredze", bet plkst. 14 turpat notiks Alūksnes rajona jauno literātu un mūziķu koncerts "Tauriņš lidojumā".
 
Kā pastāstīja Aploka, visā Grāmatu svētku laikā administratīvās ēkas foajē notiks grāmatu komercizstāde. Pircēji piedalīsies jaunāko grāmatu izlozē, kas notiks plkst. 15 administratīvās ēkas lielajā zālē.
 
Bērniem un jauniešiem plkst. 11 Alūksnes pilsētas bibliotēkā tiks atklāta izstāde "Aleksandra Pelēča dzeja Alūksnes mākslas skolas bērnu zīmējumos". Savukārt plkst. 12 Alūksnes pilsētas bibliotēkā sadarbībā ar Latvijas bibliotēku atbalsta biedrību un izdevniecību "Nordik" sāksies erudīcijas konkurss 10.-12. klašu skolēniem "NBS – 90". Šajā laikā bibliotēkā notiks arī rakstnieces Ingunas Baueres saruna ar 7.-9.klašu skolēniem par tēmu "Jaunais cilvēks un pasaule".
 
Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā plkst. 13.20 Grāmatu svētku gaitā notiks tikšanās ar Eiroparlamenta deputātu Rihardu Pīku un Latvijas Universitātes fonda direktori Lailu Kundziņu par tēmu "Jauniešu izglītības iespējas Latvijā un pasaulē".
 
 
Kristīne Meistere LETA
Copyright © LETA