Tallina, 6. marts, LETA. Kopš ekonomiskās krīzes saasināšanās Igaunijas lielākās bibliotēkas ir novērojušas apmeklētāju skaita pieaugumu, vēsta "PM Online".
Kā pastāstīja Tallinas Centrālās bibliotēkas apkalpošanas direktore Trīnu Sepama, 2009. gada janvārī un februārī bibliotēka tika apmeklēta 160 824 reizes jeb par 18,56% biežāk nekā pagājušajā gadā. 2008. gadā vidējais apmeklējumu skaits mēnesī bija 72 206, bet 2009. gada sākumā – 80 412.
 
Tāpat ir pieaudzis arī bibliotēkas aizdoto grāmatu skaits. 2008. gada sākumā bibliotēka aizdeva 248 208 grāmatas, bet šogad - 277 623, tātad par 29 415 grāmatām vairāk.
 
Kā norādīja Sepama, patiesībā bibliotēkas piedāvāto pakalpojumu popularitāte, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, sāka pieaugt jau kopš 2008. gada sākuma.
 
Bibliotēku apmeklējums ir pieaudzis arī citās Igaunijas vietās. Piemēram, Lēnes apriņķa centrālās bibliotēkas vadītāja Ilme Sepa apliecināja, ka, salīdzinot ar pagājušo gadu, lasītāji bibliotēku apmeklē biežāk un lasa vairāk.
 
Lai arī Tartu pilsētas Oskara Lutsa centrālās bibliotēkas direktors Asko Tamme nevarēja apliecināt vispārējo rādītāju pieaugumu, viņš izcēla faktu, ka pēdējā laikā ir pieaudzis bibliotēkas filiāļu apmeklējums. Viņaprāt, tas varētu būt izskaidrojams ar to, ka centrālo bibliotēku vairāk apmeklē skolēni un studenti, bet filiāles – strādnieki un vienkāršie ļaudis, kuriem tagad ir vairāk laika un vēlēšanās lasīt grāmatas.
 
 
Anda Zūle-Lapimā LETA
Copyright © LETA