Londona, 6. marts, LETA--REUTERS. Vairāk nekā puse britu (65%) ir melojuši par izlasītajām grāmatām un no tiem 42% ir melojuši par Džordža Orvela romānu "1984", liecina aptauja.
Otrajā vietā ir nonācis Ļeva Tolstoja monumentālais darbs "Karš un miers", bet trešajā Džeimsa Džoisa slavenākais romāns "Uliss".
 
Par lielu brīnumu 24% no aptaujātajiem ir melojuši par Bībeli, ierindojot to nelasīto grāmatu topa ceturtajā vietā. Tāpat briti ir melojuši par ASV jaunā prezidenta Baraka Obamas autobiogrāfiju "Dreams from My Father" ("Mana tēva sapņi").
 
Aptaujātie meļi atzinuši, ka lielākoties melojuši par klasikas darbiem, tostarp par Džeinas Ostinas, māsu Brontē, Čārlza Dikensa, Fjodora Dostojevska un Hermaņa Melvila darbiem.
 
Uz jautājumu, kāpēc viņi ir melojuši par grāmatām, kuras patiesībā nav lasījuši, lielākā daļa atbildēja, ka gribējuši atstāt labu iespaidu uz sarunu biedru.
 
Aptauja notika pasaules grāmatu dienai veltītā interneta mājaslapā "www.worldbookday.com", un tajā piedalījās 1342 cilvēki.
 
Grāmatas, par kurām melots visbiežāk:
  1. Džordžs Orvels "1984" (42%);
  2. Ļevs Tolstojs "Karš un miers" (31%);
  3. Džeimss Džoiss "Uliss" (25%);
  4. Bībele (24%);
  5. Gustavs Flobērs "Bovarī kundze" (16%);
  6. Stīvens Hokings "Īsi par laika vēsturi" (15%);
  7. Salmans Rušdi "Pusnakts bērni" (14%);
  8. Marsels Prusts "Zudušo laiku meklējot" (9%);
  9. Baraks Obama "Mana tēva sapņi" (6%);
  10. Ričards Dokinss "Savtīgais gēns" (6%).
 
LETA REUTERS
Copyright © LETA