Liepāja, 22. nov., LETA. Liepājā kultūras darbiniekiem nākamgad visstraujākais algu pieaugums plānots Leļļu teātrī un bibliotēkās, aģentūru LETA informēja Liepājas domes Kultūras pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Hmieļevska.
Leļļu teātrī budžeta projektā paredzēts aktieru algas palielināt par 56%, jo valstī kopumā plānots paaugstināt aktieru algas, uzsver Hmieļevska. Leļļu teātra aktieriem līdz šim bijis viens no niecīgākajiem atalgojumiem - šajā gadā Liepājas Leļļu teātra aktieriem alga pirms nodokļu nomaksas bija Ls 180, bet nākamgad tā plānota Ls 280.
 
Līdzīgi lielākā apmērā plānots paaugstināt bibliotekāru algas. Informācijas tehnoloģiju ienākšana radikāli mainījusi bibliotēkas darba saturu un bibliotekāra darba apjomu, likusi viņam apgūt ļoti daudz zināšanu un nemitīgi pilnveidot savu kvalifikāciju, iesaistīt un apmācīt bibliotēkas pakalpojumu lietošanā jaunas iedzīvotāju grupas.
 
Liepājas pašvaldības bibliotēku darbinieku atalgojuma jomā izveidojusies pretruna ar bibliotēku modernizāciju, atzīst Hmieļevska.
 
Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas (CZB) bibliotekāru algas saskaņā ar budžeta projektu plānots palielināt par 70%, jo bibliotēka saistībā ar būtisku darba apjoma un jaunu pienākumu uzņemšanos būtiski mainījusi savu struktūru un nolikumu.
 
Liepājas bibliotekāru vidējā alga 2007. gadā bija Ls 217 pirms nodokļu nomaksas, nākamā gada budžeta projektā tā plānota Ls 375.
 
Lēmums par Liepājas Kultūras pārvaldes vai tās iestāžu darbinieku atalgojumu 2008. gadā vēl nav pieņemts. Kultūras pārvalde ir izstrādājusi budžeta projektu, kas apspriests Izglītības un kultūras lietu komitejā un nodots izskatīšanai Liepājas domes Finanšu pārvaldē.
 
Liepājas Kultūras pārvaldē, sastādot nākamā gada budžeta projektu, algas darbiniekiem tiek veidotas, izvērtējot katra darbinieka pienākumu apjomu, atbildību, ieguldījumu, izglītību un citus faktorus, atzīmē Hmieļevska.
 
Plānotais atalgojuma palielinājums Liepājas Kultūras pārvaldē nākamajā gadā vidēji ir 5%.
 
 
Normunds Kārkls LETA
Copyright © LETA