Rīga, 24. febr., LETA. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šogad Latvijas iedzīvotāji vecumā no 50 līdz 59 gadiem aktīvāk sākuši izmantot internetu, liecina mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūras "TNS Latvia" veiktā interneta auditorijas pētījuma "Nacionālais mediju pētījums: internets, ziema 2009" rezultāti.
Šā gada ziemā vidēji katrs trešais jeb 33% Latvijas iedzīvotāju šajā vecuma grupā pēdējo septiņu dienu laikā izmantoja globālo tīmekli, kas ir par 10% vairāk nekā pērnā gada ziemā.
 
Taču joprojām, salīdzinot ar iepriekšējā gada pētījuma rezultātiem, lielākais interneta izmantotāju pieaugumu vērojams vecuma grupā no 30 līdz 39 gadiem.
 
Pēdējo sešu mēnešu laikā internetu izmantojuši vidēji 55% jeb 981 000 Latvijas iedzīvotāju 15 līdz 74 gadu vecumā, bet 51% jeb 918 000 Latvijas iedzīvotāju aptaujātajā vecuma grupā internetu ir izmantojušu pēdējo septiņu dienu laikā.
 
Laika posmā no 2008. gada 27. oktobra līdz šā gada 1. februārim vismaz vienu no 82 pētījumā iekļautiem interneta resursiem vai to sadaļām pēdējo septiņu dienu laikā bija caurlūkojuši vidēji 50% aptaujāto respondentu vecumā no 15 līdz 74 gadiem.
 
Latvijā kopumā apmeklētāko interneta resursu "Top 10" pēc nedēļas kopējās auditorijas ir palicis tāds pats kā 2008. gada rudens periodā. Trīs populārākie interneta resursi šā gada ziemā bija "Google", "Inbox" un "Draugiem.lv".
 
Latviešu vidū starp desmit populārākajiem interneta resursiem ir iekļuvis jaunpienācējs pētījumā - sludinājumu portāls "ZIP.lv", bet citu tautību vidū desmitajā vietā ir iekļuvis portāls "TVNet".
 
 
Aila Ādamsone LETA
Copyright © LETA