Trešdien, 4. martā, plkst. 14:00 ar publisku pasākumu bērniem un jauniešiem - "Internets drošās krāsās" Ventspils Digitālajā centrā tiks atklāts Drošā interneta mēnesis.
Internets ir globāls, gandrīz visu pasauli aptverošs datortīkls, ar kuru pieejama informācija visdažādākajās formās - teksts, attēli, audio un video materiāli - un bez kura dzīve mūsdienu pasaule diez vai būtu iedomājama.
 
Kā katrā publiskā vietā, kur pulcējas daudz cilvēku, arī interneta vidē nepieciešami savi kārtības noteikumi, savs uzvedības modelis, kas ļauj virtuālajā vidē justies droši un ērti pašam, kā arī neapdraud citus interneta lietotājus. Tie ir savdabīgi satiksmes noteikumi, kuru zināšana un ievērošana atvieglo dzīvi pašiem un nerada problēmas apkārtējiem.
 
Tāpēc Ventspils Digitālais centrs martā sāk pasākumu ciklu "Drošā interneta pavasaris". No marta līdz maija beigām tiks rīkoti regulāri pasākumi, kuri aicinās bērnus un jauniešus aizsargāt sevi un savus tuviniekus no draudiem, ar kuriem iespējams saskarties, lietojot internetu. Trīs mēnešu laikā Ventspils Digitālā centra speciālisti rīkos pasākumus, lasīs lekcijas, demonstrēs filmas un iepazīstinās ar atraktīvām spēlēm un citiem resursiem droša interneta lietošanā. Mūsu mērķauditorija - gan skolēni un skolotāji, gan vecāki un mazie bērni, kuriem datorzinības vēl netiek mācītas.
 
Dalībnieki pasākuma laikā tiks aicināti piedalīties konkursos un pārbaudīt savas zināšanas par uzvedību internetā. Tiks rādītas filmas un piedāvāta iespēja veidot mākslas darbus par drošu interneta vidi. Pasākuma noslēgumā aktīvākie un radošākie dalībnieki saņems pārsteiguma balvas un gardumus no projekta organizatoriem un atbalstītājiem, kā arī tiks aicināti kļūt par droša interneta vēstnešiem. Savukārt "Drošā interneta pavasara" noslēguma pasākumā maijā uzzināsim to dalībnieki vārdus, kuri tiks aicināti piedalīties ekskursijās uz interesantākajiem Latvijas portālu redakcijām un datu centriem.
 
Pasākumu cikla mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību emocionālās vardarbības problēmai internetā un rosināt iecietīgāku attieksmi citam pret citu.
 
Pasākumam "Internets drošās krāsās" dalībnieki var pieteikties Ventspils Digitālajā centrā Akmeņu ielā 3, kā arī pa tālruni 63607607 vai e-pastu: vdc@digitalaiscentrs.lv.
 
Pasākuma atbalstītāji: SIA "ReLoko", Microsoft Latvia, NetSafe.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Inguna Almbauere
Ventspils pilsētas domes Pilsētas mārketinga nodaļas vadītājas vietniece