Vizināšanās ar ūdeņraža auto, bioplastmasas vārīšana, īslandiešu valodas stunda, zibensturnīrs par Eiropas Savienības (ES) jautājumiem ar vērtīgām balvām un daudz citu iespēju aizraujoši pavadīt laiku - vēl tikai divas dienas atlikušas līdz ikgadējai atvērto durvju diena ES mājā Aspazijas bulvārī 28.

Šoreiz tā tiks atzīmēta reizē ar Zinātnieku nakti, tāpēc 23.septembrī ES mājā mācīties, minēt, eksperimentēt un uzzināt daudz jauna varēs jau no pulksten 13:00 līdz pat 22:00 vakarā.

 

Atvērto durvju dienu atklās valodu darbnīcas, kurās no pulksten 13:00 līdz 16:00 būs iespējams iepazīties ar itāļu, īslandiešu, angļu, franču, latviešu, grieķu un spāņu, kā arī zīmju valodu. Tajā pašā laikā norisināsies arī zibensturnīrs par ES jautājumiem - nelielas piemiņas veltes saņems katrs, kurš piedalīsies, bet veiksmīgākos gaidīs vērtīgas balvas. Dienas laikā būs iespējams piedalīties arī jau tagad izsludinātajā konkursā "Izzini ES māju" (vairāk informācijas: http://www.esmaja.lv/?lapa=iem).

 

No 15:00 līdz 17:00 Rīgas Dabaszinību skolas eksperti rādīs, ka ūdens liešana nebūt nav garlaicīga - viņi demonstrēs dažādus eksperimentus ar katram pazīstamo ķīmisko vielu, ļaujot tajos iesaistīties arī apmeklētājiem.

 

Arī vakara cēlienu paredzēts aizvadīt dažādu zinātņu zīmē - no 18:00 zinātnieka un TV ekrānos iepazītā Dr. Jura Šteinberga vadībā Zinātnes kafejnīcā varēs uzzināt vairāk par sasniegumiem un iespējām medicīnas jomā, tajā pašā laikā jaunākie apmeklētāji varēs piedalīties zinātniskos eksperimentos un radošās darbnīcās, kuras vadīs LTV bērnu raidījuma "Kas te? Es te!" fizikas un mehānikas likumu izzinātājs Varis. Savukārt no 18:00 līdz pat 22:00 ES mājas pagalmā būs iespēja pavizināties ar Latvijas Universitātes Cietvielu un Fizikas institūtā radīto ūdeņraža auto.

 

Pasākuma laikā no 11:00 līdz 19:00 būs atvērta arī ES informācijas bibliotēka. Interesenti varēs iepazīties ar bibliotēkas piedāvāto grāmatu krājumu par Eiropas Savienības jautājumiem. Tāpat varēs saņemt informāciju par iespējām internetā iegūt informāciju par Latvijas darbību Eiropas Savienībā.

 

Ik rudeni ES mājas institūcijas - Eiropas Parlamenta Informācijas birojs un Eiropas Komisijas pārstāvniecība - rīko atvērto durvju dienu, tā atceroties 2003. gada septembri, kad referendumā tika pieņemts lēmums par Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai.

 

Informācijai un grupu pieteikumiem zvanīt 67085445 vai rakstīt uz esmaja@esmaja.lv

 

Papildu informācija:

 

Iveta Ķelpe,

Eiropas Parlamenta Informācijas biroja preses nodaļas vadītāja

Tālr.: 67085468; 29489481

E-pasts: iveta.kelpe@europarl.europa.eu

 

Jānis Krastiņš,

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā preses sekretārs

Tālr.: 67085425

E-pasts: janis.krastins@ec.europa.eu

Ziņu sagatavoja:
Jānis Krastiņš
Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā preses sekretārs

Tagi: Atvērto durvju dienas, Zinātnieku nakts, Eiropas Savienības māja